PRO TRAVEL PRO POZNÁNÍ PRO ŠKOLY PRO JAZYKY

ZIMBABWE - BOTSWANA - NAMIBIE - Delta řeky Okawango, safari v srdci národních parků

Botswana
1.11.2017 - 17.11.2017 17 dní 129 500 Kč Kód zájezdu : 147 Typ pobytu : Poznávací
  • Letecky
Počet termínů : 1 ZIMBABWE - BOTSWANA - NAMIBIE - Delta řeky Okawango, safari v srdci národních parků Botswana, 1.11. - 17.11.2017, 17 dní 129 500 Do oblíbených Do oblíbených Pořádá cestovní kancelář: Livingstone

Termíny

Termíny

01.11.2017 - 17.11.2017 129 500 Kč Nezávazná rezervace

Popis zájezdu

Popis zájezdu

Viktoriiny vodopády. Jedinečné safari v málo navštěvované Botswaně. Obrovská stáda slonů na dosah ruky. Staňte se svědky pozorování lovu lvů a hodování hyen. Nedotčená oblast delty řeky Okavango. Nikým a ničím nerušené pozorování divokých zvířat v jejich přirozeném prostředí. Divoká krása Namibie láká. Solná pláň NP Etosha s unikátní faunou. Kmen Himbů s tradičními zvyky a obyčeji. Nejhezčí ženy Afriky? V Namibii zažijeme více, než je obvyklé! Německá preciznost se snoubí s africkou rozevlátostí.

Základní informace

Základní informace

Cena zahrnuje
  • Mezinárodní letenka. Letištní taxy. Doprava v pronajatém vozidle. Terénní vůz v oblasti Chobe a Okavango. Ubytování v pohodlných chatkách nebo pokojích s vlastním příslušenstvím se snídaní, 1x v jednouchých stanech (matrace, spacák zajištěny) s plnou penzí v deltě Okavango. Vstupy do NP. Cape Cross. Večerní plavba po řece Zambezi. Vyjížďka lodí v Chobe. Jednodenní výlet na kánoích mokoro s lehkým obědem. Návštěva křováků a himbské vesnice. Český průvodce. Místní průvodce dle potřeby. Cestovní pojištění.
Cena nezahrnuje
  • Vstupní víza do Namibie 1 650 Kč, Zimbabwe na hranicích 30 USD. Strava nad rámec programu. Ostatní vstupy. Fakultativní výlety a aktivity. Africká večeře v Zimbabwe. Spropitné. Příplatek za jednolůžkový pokoj 21 500 Kč

Program zájezdu

Program zájezdu

1. - 2. den
Odlet do ZIMBABWE na Victoria Falls. Podvečerní plavba po Zambezi s bohatým občerstvením.
3. den
Viktoriiny vodopády - nejkrásnější vodopády světa? Téměř dva kilometry široká řeka padá o 110 metrů níže. Dvakrát vyšší než Niagara. Domorodci je nazývají „Hřmící kouř“. Socha Davida Livingstona, objevitele vodopádů. Tropický deštný prales podél Zambezi. Výběr z fakultativních aktivit - rafting, adrenalinový bungee jumping, projížďka na slonech, let nad vodopády helikoptérou, procházka se lvy nebo lanovka nad vodopády (zip line). Fakultativně večeře v tradiční africké restaraci – za zvuku bubnů můžete ochutnat krokodýla, prase bradavičnaté nebo místní lahůdku červa mopane.
4. den
Brzký ranní přejezd do BOTSWANY do městečka Kasane. Ranní safari v NP Chobe v terénních vozech. Uvidíme při svítání zvířata na lovu? Odpolední lodní safari po řece v NP Chobe. Mohutná řeka přitahuje stáda slonů, hrochů, buvolů, antilop a zeber, která jsou následována skupinami lvů, hyen a všudypřítomných krokodýlů. Uvidíme levharta a geparda? Bohatý svět ptactva všeho druhu. Západ slunce nad řekou Chobe. 
5. den
Přejezd do Maun, brány do nejatraktivnější safari oblastí v Botswaně. Nocleh v Maun.

6. den
Okavango – největší vnitrozemská delta na světě se pro své krajinné kontrasty a velké množství zvěře stala oblíbeným cílem milovníků safari. Výlet na tradiční kánoi mokoro, kde si vychutnáme jedinečnou atmosféru delty Okavango. Oběd formou pikniku ve volné přírodě. Safari na vydlabaných kánoích neslyšně se plavících po říčních ramenech mezi rákosím a rozkvetlými lekníny. 
7. den
Odjezd terénním vozem do delty Okavanga. Safari „v divočině“ s kompletním servisem a stravou. Společný večer u ohně se skleničkou jihoafrického vína. Romantika, na kterou se nezapomíná! Divočina na dosah ruky. Nocleh v jednoduchých místních stanech s matrací a spacákem, s plnou penzí, styl \"bush camp\".

8. den
Dopolední safari v deltě. Oblast je domovem pro více než 500 druhů ptáků, buvolů, žiraf, lvů, levhartů, gepardů, hyen, šakalů, impal. Poznáme ještě více Okavango se spletí jeho vodních kanálů a ramen, kde voda následně mizí v písku pouště Kalahari. Návrat do Maun.
9. den
Ráno odjezd z Maun směr NAMIBIE. Zastávka u jezera Ngami objeveného Davidem Livingstonem v roce 1849. Jezero s mírně slanou vodou v nadmořské výšce 900 metrů, které postupně vysychá. Přejezd směrem do Capriviho pruhu těsně pod hranicí s Angolou do místa ubytování.

10. den
Domov afrických křováků oficiálně nazývaných Sanové – jejich poslední útočiště v oblastech Namibie a Botswany, které přiléhají k poušti Kalahari. Nejstarší africké domorodé etnikum lovců a sběračů, žijící dnes ve vládou vymezených teritoriích. Podělí se s námi o svoji pověstnou znalost přírody, lovecké a stopařské dovednosti a umění opatřit si vše, co k životu potřebují, z extrémně nehostinného prostředí?

11. den
NP Etosha (v jazyce Sanů „Velké bílé místo“). Celodenní safari v parku. Třpytivě bílá solná pánev uprostřed rezervace. Unikátní fauna i flóra přizpůsobená extrémním podmínkám. Unikátní napajedla - vysoká koncentrace zvěře hlavně v období sucha. Nezapomenutelné safari se spoustou zeber, žiraf, pakoňů, antilop.

12. den
Dopolední safari v parku. Šance vidět ještě poslední zvířata, která jsme dosud neviděli! Výjezd z parku a nocleh mimo jeho území.
13. den
Návštěva tradiční himbské vesnice poblíž městečka Kamanjab. Místní Himbové si dodnes udrželi tradiční způsob života a své zvyky. Proslulé himbské krasavice v kožených sukénkách potřené směsí rudé hlinky a másla. Přejezd do Damaralandu.
14. den
Dobrodružná výprava do Damaraland. Obdivuhodné pouštní scenérie a možnost potkat domorodce s typickou trojspřežkou oslíků. Nejvyhlášenější skalní rytiny křováků Twyfelfontein 6 000 let staré, součást dědictví UNESCO. Přejezd scénickou cestou kolem nejvyšší hory Namibie Brandberg. Výběžek Cape Cross s koloniemi jihoafrických lachtanů. Tisíce pohupujících se hlav na souši či ve vodě. Lachtani na dosah ruky. Pohoda v „německém“ městečku Swakopmund. Nezapomenutelná oáza uprostřed pouště. Pláže s palmami a vynikající kulinářský zážitek v podobě lahodných mořských plodů. Nocleh ve Swakopmundu.
15. den
Zátoka Walvis Bay s plameňáky a pelikány. Fakultativní lodní výlet s ochutnávkou ústřic. Přejezd ze Swakopmundu do hlavního města Windhoeku.
16. - 17. den
Odlet z Windhoeku. Letecký návrat do vlasti.

Termíny

01.11.2017 - 17.11.2017 129 500 Kč Nezávazná rezervace

CO ZDE NAJDETE?

Poznávací zájezdy od většiny českých cestovních kanceláří. Rádi Vám pomůžeme s výběrem a objednáním právě toho Vašeho zájezdu.

OBLÍBENÉ ZÁJEZDY

Zobrazit vše

POSLEDNÍ NAVŠTÍVENÉ

X

Poslat zájezdy e-mailem

DÁRKOVÉ POUKAZY

DÁRKOVÉ POUKAZY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
UŽITEČNÉ ODKAZY
UŽITEČNÉ ODKAZY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY