PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ

Co je hotel F1?

Hotel F1 patří mezi nejlevnější možnosti ubytování v zahraničí a kdo někdy vyrazil s cestovní kanceláří do Paříže, dost pravděpodobně se s ním seznámil. Je to celý řetězec hotelů rozšířený nejvíce ve Francii (několik set hotelů), kde ho najdete takřka na každém rohu. Několik jich najdete i v dalších zemích Evropa – Anglie, Německo, Belgie, Nizozemí, Španělsko.

Fakt, že je to nejlevnější způsob ubytování se musí přirozeně odrazit v jeho kvalitě. Na druhou stranu velké množství těchto hotelů prošlo nebo prochází rekonstrukcí, která dojem ze zde strávené noci trochu vylepší. I když…

ObrázekHlavní znaky hotelu F1:

Společné sprchy a záchody na chodbě. Na pokoji je jen umyvadlo s vodou, sprcha i záchod jsou mimo pokoj. Každá sprcha má samostatnou kabinku se vstupem z chodby. Nad dveřmi svítí zelené či červené světlo, podle toho jestli je sprcha volná nebo obsazená. Ve sprše pak už tedy máte potřebné soukromí. Nevýhoda je, že sprchy v hotelu se počítají na prstech rukou a tak když přijedete v rámci zájezdu autobusem se 40–50 dalšími účastníky, přirozeně se nedostane na všechny hned. Stejné je to u WC, které má také přímý vstup z chodby (taky se světýlkama nad dveřmi). Po každém použití WC probíhá automatický čistící proces.

Třílůžkové pokoje. Teoreticky… Prakticky už tolik ne. V pokoji je jedno dvojlůžko (140–160cm široké) s jednou větší přikrývkou/dekou a dvěma polštáři. Nad ním napříč je jedno menší lůžko (cca 80cm široké). Fyzicky se tam tedy 3 osoby vejdou, ale pokud to nejsou děti nebo jedna rodina, je to poměrně nepohodlné a jen pro nenáročné cestovatele.

Malý pokoj. V pokoji je zmíněné dvojlůžko, umyvadlo a maličká plocha na pohyb po pokoji, kterou většinou zaplní Vaše zavazadla. Abychom jen nestrašili, každý pokoj má okno a televizi.

ObrázekSlabá snídaně. Od snídaně v hotelu moc nečekejte, jde hlavně o to, že z hotelu nebudete odjíždět úplně na lačno. Káva, čaj, toast, máslo, džem… Je ale pravda, že i snídaně se na hotelech postupně zlepšují a tak když nebudete mít žádná velká očekávání, v některých případech můžete být i příjemně překvapeni. Další drobnou nevýhodou je, že když cestujete se skupinou, všichni se zpravidla do prostoru na snídani nevejdete a tak je třeba skupinu dělit na dvě až tři menší.

Poloha na okraji města. Hotel F1 slouží v první řadě pro rychlé a levné přespání. Většina hotelů se nachází na kraji města, u dálnice nebo v průmyslové zóně. S pěším přístupem do centra města téměř žádné nejsou. Pokud budete mít štěstí, ve velkých městech může být (většinou ale není) v poctivé docházkové vzdálenosti stanice metra. O něco málo častěji můžete mít štěstí na hypermarket nedaleko hotelu, ale raději s tím také nepočítejte. Restauraci nebo bar na večerní posezení v hotelu nenajdete prakticky nikdy a dost pravděpodobně nebude ani v blízkosti hotelu. Jednoduše řečeno, přijedete se tam vyspat. Večerní program ve městě nebo v okolí hotelu si raději neplánujte.

Omezené služby recepce. Recepce většinou funguje ráno během snídaní a pak mezi 17–21 hodinou. Později už se jen těžko budete mít na koho obrátit. Zkrátka žádné služby recepce nečekejte, už předchozí tvrzení, že recepce „funguje“ je v některých případech odvážné.

Parkoviště autobusu u hotelu. To je výhoda, autobus vždy parkuje u hotelu a s tím tedy nejsou žádné starosti.

Shrnutí:
Hotely F1, především ty zrekonstruované, nemusí být tak hrozné, jak to mohlo z popisu vyznít. Spíš jsme se Vám snažili hotel popsat tak, abyste neměli příliš velká očekávání. Cena zkrátka odpovídá kvalitě. Pokud nejste nároční a stačí Vám postel na přespání, nebudete mít s hotelem problém. Jestli očekáváte od hotelu něco více, raději se hotelu F1 vyhněte a zvolte dražší zájezd s kvalitnějším ubytováním.

Hotel F1 = Hotel Ibis budget
Abychom byli přesní a úplní, musíme dodat, že řetězec hotelů v současnosti spadá do skupiny Accorr, která zahrnuje i několik další značek hotelových řetězců – Etap, Ibis, Mercury, Novotel, Pullman, Sofitel a další. Od roku 2013 dochází k postupnému přejmenování hotelů a jejich zařazení do nových kategorií. V budoucnu tedy budete méně potkávat hotel F1, místo něj to bude „Ibis budget“. Do kategorie Ibis budget spadne i řetězec hotelů Etap, což je trochu lepší hotel F1 se sprchou a WC na pokoji a kvalitnější snídaní.

Obrázek"

Obrázek

Zobrazeno: 16264x

CO ZDE NAJDETE?

Poznávací zájezdy spolehlivých českých cestovních kanceláří. Rádi Vám pomůžeme s výběrem a objednáním právě toho Vašeho zájezdu.

OBLÍBENÉ ZÁJEZDY

Zobrazit vše

POSLEDNÍ NAVŠTÍVENÉ

X

Poslat zájezdy e-mailem

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY