PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 7x

Paříž - Francie

Základní informace

Paříž, přezdívaná „kráska na Seině“, je hlavní a největší město Francie a zároveň jeden ze 101 francouzských departmentů. Město s přívlastky kouzelná, romantická či magická přiláká každý rok svou podmanivou a neopakovatelnou atmosférou kolem 26 milionů zahraničních turistů. Její krásy vylíčilo mnoho básníků i spisovatelů. Své návštěvníky přitahuje nejenom neuvěřitelnými kontrasty, ale i množstvím památek, z nichž ty nejstarší pocházejí až z doby římské.

Tour Eiffel, Paříž, Francie Francie Paris, panorama of the city from the hill of Montmartre Sacre Couer, Paříž, Francie Cathedrale Notre Dame, Paříž, Francie

Město s přívlastky kouzelná, romantická či magická přiláká každý rok svou podmanivou a neopakovatelnou atmosférou kolem 26 milionů zahraničních turistů. Její krásy vylíčilo mnoho básníků i spisovatelů. Své návštěvníky přitahuje nejenom neuvěřitelnými kontrasty, ale i množstvím památek, z nichž ty nejstarší pocházejí až z doby římské.

Římané se tu totiž usadili na dnešním ostrově Île de la Cité a postupně město rozšířili i na levý břeh Seiny. Od jejich dob se Paříž neustále rozrůstala a stala se svědkem mnoha významných událostí.

Paříž se rozkládá na 104 km² a hustota osídlení tu dosahuje neuvěřitelných skoro 22 000 osob na km². Její vnitřní část ohraničuje Boulevard périphérique. Právě tady se nachází lákala jako je Eiffelovka, Notre Dame, Latinská čtvrť, Montmartre, Tuilerijské zahrady, náměstí Concorde…

Na své si tu přijdou i milovníci umění, kteří mohou ve zdejších muzeích strávit množství času. Nikdo by neměl vynechat muzeum Louvre, o němž se říká, že kdyby se člověk před každým jeho exponátem zastavil jen na půl minuty, strávil by tu tři měsíce. Jen naproti přes řeku se nachází světoznámé muzeum Orsay, umístěné v původní nádražní budově, ukrývající prestižní sbírky moderního umění. Velkým lákadlem jsou i sbírky kontroverzního Centre Pompidou či Oranžérie, muzeum Rodina a mnoho dalších.

Ale i jen tak se toulat ulicemi stojí v Paříži za to! Své stopy tu v podobě architektonických skvostů zanechala většina francouzských panovníků. Nejvíce však patrně ovlivnil podobu „města měst“ prefekt Haussmann, který v 19. století vytvořil systém širokých bulvárů s typickými neoklasicistními domy stejné výšky s tzv. francouzskými okny.

A co by neměl návštěvník Paříže vynechat? Kromě zmiňovaných muzeí a památek to je např. Vítězný oblouk, ukončující světoznámou třídu Champs-Élysées, Invalidovnu, v níž je pohřbený Napoleon, skvost gotiky Sainte Chapelle, Petit Palais, Pantheon… V případě Paříže však výčet nikdy nemůže být úplný.

Oficiální webová stránka: https://en.parisinfo.com

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Zajímavé články

Parfémy Fragonard

Školní zájezdy Francie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY