PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 17x

Anglie

Základní informace

Anglie je jednou z historických zemí Spojeného království Velké Británie a Severního Irska. Často se právě Anglie mylně zaměňuje za Spojené Království nebo za Británii. Je to největší, nejlidnatější a ekonomicky nejsilnější země na Britských ostrovech, nicméně v rámci Spojeného království stojí na stejné úrovni jako Skotsko, Wales, nebo Severní Irsko. Zahrnuje dvě třetiny ostrova Velká Británie. Na severu hraničí se Skotskem, na západě pak s Walesem, jinak ji obklopuje moře.

Westminster Bridge, Londýn, Anglie Guard, Londýn, Anglie Stonehenge, Anglie Whitby Abbey, Anglie Plymouth, Anglie Winchester Cathedral, Anglie Westminster Palace, Londýn, Anglie

Anglie – další informace

Anglie se rozkládá ve středu a na jihovýchodě Velké Británie. Hlavním městem je Londýn, největšími řekami jsou Severn a Temže a nejvyšší horou je Scaffel Pike. Na cca 130 000 km2 v ní žije asi 53 mil. obyvatel. Se svými sousedními zeměmi Skotskem, Walesem a Severním Irskem Anglie sdílí nejen jazyk, měnu, armádu a zahraniční politiku, ale také velkou část historie, zvyklostí a současných úspěchů i problémů. Několik rozdílů ale v rámci Spojeného království najdeme.

Anglie je jedinou ze čtyř domovských zemí Spojeného království, která nemá svůj národní parlament. Je zde také nejmenší národnostní pnutí, Angličané nemají potřebu se proti svým sousedům vymezovat. Naproti tomu např. ve Skotsku v r. 2015 proběhlo referendum o odtržení se od Spojeného království (pro nezávislost hlasovalo 44 % zúčastněných).

Národním znakem Anglie je bílo-červená vlajka s křížem sv. Jiří, Tudorovská růže (nebo také anglická růže – spojení červené a bílé růže na konci tzv. válek růží), královský znak Anglie se třemi lvy v červeném poli aj. Národním stromem je dub, reprezentující sílu a trvalost. Anglie nemá svoji národní hymnu, používá se hymna Spojeného království God Save the Queen. Národním dnem je den sv. Jiří, patrona Anglie, 23. dubna.

mapa Anglie
Oficiální webová stránka: www.visitengland.com

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY