PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Bohinjské jezero - Slovinsko

Základní informace

Bohinjské jezero je největší jezero ve Slovinsku a zároveň jedno z nejkrásnějších jezer v zemi.

Bohinjské jezero, Slovinsko Bohinjské jezero v Ribčev Laz, Slovinsko Bohijn, Slovinsko

Svým tvarem připomíná Bohinjské jezero spíše norský fjord. V délce 4 100 metrů a šířce 1 200 metrů se zařezává do okolních hor, které se odráží v jeho modravé hladině. Napájeno je řekou Savica a podzemními krasovými prameny a vytéká z něj jediná řeka, zvaná Jezernica, která je nejkratší řekou v zemi. Hned po sto metrech se totiž vlévá do většího toku Sava Bohinjka.

V okolí jezera se nachází několik malebných vesnic. Za pozornost jistě stojí kostel svatého Jana Křtitele ze 13. století kousek od obce Ribčev Laz. V jeho interiéru lze obdivovat původní fresky a ohromí i o pět století mladší zvonice. Do vesnice Studor stojí za to vyrazit za lidovou architekturou, mezi níž zaujmou především tzv. kozole na sušení sena. Žádný z návštěvníků by tu neměl vynechat muzeum lidového života Oplenova hiša. Další muzeum se nachází v nedaleké Staré Furině. Věnované je pastevectví a sýrařství.

Poznávat okolní krásy lze i během plavby po jezeře na lodi z roku 1962 na elektrický pohon. Milovníci horské turistiky mohou vyrazit na některou z okolních hor, ať už je to 1 761 metrů vysoký Pršivec či Viševnik, dosahující 2 050 m n. m. Na vršek hory Vogel, vysoký 1 535 metrů, se lze dostat lanovkou. Kratší výšlapy vedou k soutěsce či k vodopádu Savica. Ten vyvěrá ze skály ve výšce 78 metrů, neboť jej napájí podzemní řeka z Černého jezera, ležícího 500 metrů výše.

Okolo celého jezera pak vede 12 kilometrů dlouhá stezka, která míjí rozlehlé travnaté pláže. Není divu, že si Bohinjské jezero zamilovala i řada slavných osobností. Jezdila sem i Agatha Christie, která na otázku, zda se jezero stane dějištěm další z jejích knih, odpověděla, že je na vraždu příliš klidné.

Oficiální webová stránka: https://www.bohinj.si

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Slovinsko

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY