PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 3x

Chorvatsko

Základní informace

Chorvatsko je přímořský stát ležící na pomezí střední a jižní Evropy. Chorvatsko má dlouhé a členité pobřeží, které omývá Jaderské moře a které lemuje více než 1000 ostrovů a ostrůvků, z nichž pouze 48 je trvalo obýváno.

Katedrála sv. Jakuba, Šibenik, Chorvatsko střední Dalmácie, Chorvatsko Národní park, Plitvice, Chorvatsko Národní park, Paklenica, Chorvatsko Šibenik, Chorvatsko Národní park, Krka, Chorvatsko

Chorvatsko je velmi oblíbenou turistickou destinací, která každoročně přitahuje miliony návštěvníků. Návštěvníci se mohou nadchnout půvabnými středověkými uličkami Dubrovníku, ve kterých není těžké se ztratit, zahloubat se nad mozaikami z doby raného křesťanství či si prohlédnout ohromující byzantskou katedrálu. Milovníci dějin nesmí vynechat prohlídku římských zřícenin v Pule, které jsou starší více než 2 000 let, nebo návštěvu Splitu, kde se nachází mnoho vzácných památek včetně zřícenin monumentálního paláce císaře Diokleciána. Není tedy divu, že jedinečné kulturní dědictví Chorvatska bylo patřičně oceněno organizací UNESCO, která má ve svém seznamu hned 8 chorvatských míst.

Krása divoké chorvatské přírody okouzlí nejednoho návštěvníka. Půvabná městečka roztroušená na pobřeží Dalmácie s písčitými plážemi a křišťálově čistou vodou jsou častým cílem turistů. Ticho a odpočinek si návštěvníci užijí uprostřed divokých vodopádů a hustých lesů v některém z chorvatských národních parků.

Oficiální webová stránka: croatia.hr

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Chorvatsko

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY