PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 1x

Estonsko

Základní informace

Estonsko je stát na východním pobřeží Baltského moře a nejmenší a nejsevernější z pobaltských republik.

Estonsko Tallinn, staré město Estonsko Tallinn, náměstí

Zdejší přístavy u Baltského moře takřka po celý rok nezamrzají a slouží jako vstupní brána do celé oblasti Pobaltí. Baltské moře velmi ovlivňuje život v Estonsku – téměř desetina území se nachází na ostrovech Saaremaa, Hiiumaa a dalších více než 1500 ostrovech.

Území Estonska tvoří převážně nížiny, které jsou součástí Východoevropské roviny. V době čtvrtohor bylo území pokryto ledovcem, mezi jehož pozůstatky patří zhruba 1000 ledovcových jezer. Na severu území se nachází vápencová plošina, která prudce klesá do Finského zálivu. Zde se nachází historické město a nejvýznamnější přístav Tallinn, který je zároveň hlavním městem Estonska. Na jihu území leží pahorkatiny, které na území Estonska zasahují ze sousedního Lotyšska. Zde se rovněž nachází nejvyšší kopec Suur-Munamägi (318 m).

Estonci žijí na tomto území již 5000 let a nezávislé státy se v této oblasti nacházely již v 1. století n. l. Ve 13. století byly ovládnuty německými křesťanskými nájezdníky. Většina země byla v držení německé šlechty až do 16. století, kdy nadvládu nad severním územím získali Švédové a na jihu vládli Poláci. Od r. 1709 bylo území dnešního Estonska pod nadvládou Rusů. R. 1918 získalo Estonsko opět nezávislost. V letech 1934–39 byl v Estonsku nastolen fašistický režim, ale pokus uzavřít pakt s Hitlerem znemožnila nacisticko-sovětská smlouva z r. 1939, na jejímž základě se v červnu 1940 Estonsko stalo součástí Sovětského svazu. V r. 1990 došlo k masovým manifestacím, jejichž účastníci žádali nezávislost země, a bylo zahájeno jednání se Sovětským svazem. V r. 1991 Sovětský svaz uznal nezávislost Estonska a v r. 1994 opustily zemi poslední sovětské jednotky.

Oficiální webová stránka: https://www.visitestonia.com/en

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Informace Destinace

Školní zájezdy Estonsko

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY