PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 10x

Irsko

Základní informace

Irsko zaujímá zhruba pět šestin povrchu stejnojmenného ostrova. Irsko sousedí na severu s částí Spojeného království – Severním Irskem. Jeho břehy omývá na západě Atlantský oceán, na východě Irské moře, na jihovýchodě Svatojiřský průliv a na jihu Keltské moře. Irsko je unitární parlamentní republika v čele s prezidentem.

Connemara, Irsko Bunratty Castle, Irsko Connemara, Irsko Dunguaire Castle, Irsko Poulnabrone Dolmen, Irsko Venkov, Irsko Moherové útesy, Irsko Most Samuela Becketta, Irsko

Samostatné Irsko je výsledek mnoholetého boje za nezávislost na Spojeném království. 29. prosince 1937 se Irsko stalo nástupcem Irského svobodného státu, jenž byl založen 6. prosince 1922.

mapa Irsko

Irsko je krásná země plná tradic, historie, hudby, srdečných lidí a krásné přírody. Zelená země, kde sice často prší, ale kde na déšť znají lék. Je jedno, kterým směrem se v Irsku člověk pohybuje, vždy narazí na zajímavou krajinu, ať už to budou divoké hory, temná vřesoviště, rozervané útesy, klidná jezera, nebo zelené pastviny. Hledáte-li vyžití, Irsko nabízí dobrodružné výpravy do lesních parků, pěšiny na horských úbočích, procházky po pobřeží, pozorování divoké zvěře a ptactva, ale i moderní města se svými barevnými uličkami, nakupováním a večerní zábavou.

Irsko je poseto prehistorickými dolmeny a rozděleno prastarými horskými pásmy. V jasném dni můžete z vrcholku hory Macgillycuddy’s Reeks v Kerry – nejvyšší irská hora – dohlédnout přes celý ostrov nebo pozorovat Atlantický oceán, jak bouřlivě útočí na pozoruhodné rozeklané pobřeží. V takové blízkosti Atlantického oceánu nelze zaručit, že dny budou jasné. Irsko má nejzelenější scenérii na světě – a to není žádná náhoda. Pokud by vaše dovolená spadala do několika „mírných mlžných dnů“, nezlobte se – vždy si můžete užít spousty hostinců.

Irsko se pyšní nejlepšími hospodami na světě, kde můžete strávit osamělý pozdní večer, zapojit se do konverzace, která jiskří a skáče z jednoho tématu na druhé. Zpívají se písně a starosti všedního dne odplynou a zdají se zcela nepodstatné jako mlha z moře v Galwayi. Opojná kombinace dech beroucí krajiny, barev, světel a měnící se vody přilákala pozornost celého světa k útesům Moher, turistickému okruhu Ring of Kerry a valům Giant’s Causeway.

Na toulkách panenskou přírodou Irska je dostatek času na rozjímání. A co víc, existují dokonce místa jako šitá na míru této činnosti. Jestliže se vám podaří navštívit taková místa jako rozvaliny kláštera Clonmacnoise v době, kdy umírající slunce klesá za obzor Shannonu, budete možná přemýšlet o tom, jak toto místo pomohlo formovat křesťanský svět.

Individuální charakter měst a vesnic je pro Irsko velmi typický – hospůdky, kavárny a obchody ve vlastnictví místních usedlíků, díky nimž se nakupování stává obohacující zkušeností. Najdeme tu ale také mezinárodní názvy – Waterford Crystal, Belleek China, Guinness nebo Bushmills Whiskey – které jsou věhlasné po celém světě. A i když si na své návštěvě nekoupíte žádný suvenýr, vaše vzpomínky budou zárukou, že si domů povezete skutečné poklady.

Zdroj: discoverireland

Oficiální webová stránka: www.discoverireland.ie

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY