PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Mount Stewart House - Severní Irsko

Základní informace

Mount Stewart House je zámeček z 18. století, u kterého se nacházejí jedny z nejkrásnějších zahrad v Evropě. Zámeček leží jihovýchodně od Belfastu u jezera Strangford Lough v hrabství Down. Zahrady vznikly ve 20. letech 20. století a zdejší teplé mikroklima prospívá pestré škále exotických druhů rostlin.

Popis Mount Stewart House

Sídlo v minulosti patřilo rodu Londonderryů, jehož členem byl i lord Castlereagh, který v letech 1812–1822 zastával funkci britského ministra zahraničí. Vstupní hala představuje nejskromnější prostor v domě, který krášlí polychromované iónské sloupy vypadající jako ze zeleného mramoru. Světlo do haly proniká působivou skleněnou kopulí. Úpravou obývacího pokoje vznikla v r. 1884 kaple. V jídelně se nachází 22 křesel, která sloužila účastníkům Vídeňského kongresu v r. 1815. Lord Castlereagh je obdržel jako uznání za významnou roli, kterou na kongresu sehrál.

Za zhlédnutí stojí terasa s ptáky dodo. Kamenní blbouni nejapní a Noemova archa připomíná společenský kroužek – Klub Noemovy archy, který v době 1. světové války v Londýně založila lady Londonderryová. Každý člen klubu si vybíral jako přezdívku jméno nějakého zvířete.

Každá z formálních zahrad má odlišný charakter. Květiny v Italské zahradě jsou vysázeny tak, aby východní strana s oranžovými a červenými tóny kontrastovala se západní stranou s odstíny růžové, bílé a modré. Španělskou zahradu lemují arkády vytvořené z cypřišů. V zahradě ve tvaru jetele, Shamrock Garden, lze spatřit keř stříhaný do podoby irské harfy a květinový záhon, který vytváří znak Ulsteru – červenou ruku (Red Hand of Ulster).

Zdroj:
Společník cestovatel – Irsko, nakladatelství Ikar
http://www.nationaltrust.org.uk/mount-stewart

Oficiální webová stránka: www.nationaltrust.org.uk/mount-stewart

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Severní Irsko

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY