PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 5x

Nizozemsko

Základní informace

Nizozemsko je zemí, která může svým návštěvníkům nabídnout mnoho rozmanitostí – rozsáhlé pláže, kanály, hustou síť cyklostezek, galerie plné umění, větrné mlýny, vynikající sýry a pole tulipánů. Ačkoliv je hlavním městem Nizozemska Amsterdam, vláda sídlí v Haagu, kde nalezneme také většinu velvyslanectví a Mezinárodní soudní dvůr.

Zaanse Schanse, Nizozemsko Zaanse Schanse, Nizozemsko Keukenhof, Nizozemsko Domy na kanálech, Amsterdam, Nizozemsko Sýrový trh, Alkmaar, Nizozemsko Amsterdam, Nizozemsko St. Servatius Basilica, Maastricht, Nizozemsko

Nizozemsko leží na pobřeží Severního moře a sousedí s Německem a Belgií. Spolu s Belgií a Lucemburskem utvořilo Nizozemsko po 2. světové válce hospodářskou unii – Benelux, která se spolu s Francií, Itálií a západním Německem stala základem Evropského hospodářského společenství (předchůdce dnešní Evropské unie).

Povrch Nizozemska tvoří převážně nížiny. Zhruba ¼ území leží pod úrovní hladiny moře. Již v 15. století začali Nizozemci s rozšiřováním svého území na úkor moře – byly vynalezeny větrné mlýny, které sloužily jako čerpadla (odčerpávala vodu z vnitřních jezer do moře). Na mnoha místech jsou postaveny hráze, které udržují přílivové plošiny (tzv. watty) vysušené – tyto plochy se nazývají poldery. V blízkosti nizozemsko-belgicko-německé hranice se nachází pahorkatina. Nizozemsko má mírné oceánské klima s nepříliš teplými léty a mírnými zimami, klima také ovlivňuje teplý Golfský proud.

Nizozemci jsou velcí cestovatelé. V 17. století patřilo Nizozemsko k mořeplaveckým velmocím – dobyli daleké země, zřídili své kolonie na území dnešní Indonésie a založili Nový Amsterdam (dnešní New York). V dnešní době se místní obyvatelé rádi vydají na cesty ve svých obytných přívěsech, takže se s Nizozemci můžete potkat i v nejednom kempu území České republiky.

Nizozemci jsou velmi tolerantní národ, který je otevřený světu. Nizozemsko toleruje užívání měkkých drog, jako první země legalizovalo sňatek osob stejného pohlaví a také oficiálně schválilo eutanazii. Určitě nebudete mít problém se s Nizozemci domluvit, neboť minimálně základní znalost angličtiny má téměř 90 % obyvatel (u němčiny je to zhruba 70 % obyvatel).

Oficiální webová stránka: www.holland.com/global/tourism.htm

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY