PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Piran - Slovinsko

Základní informace

Piran je starobylé město na výběžku slovinského pobřeží Jaderského moře, které leží v jihozápadní části země nedaleko hranic s Chorvatskem.

bývalý maják v Piranu, Slovinsko Piran, Slovinsko Piran, Slovinsko

Nejitalštější přímořské letovisko Slovinska bývá nazýváno i „slovinskými Benátkami“ a je považováno za nejkrásnější město v této zemi. Pyšní se starobylým přístavem, okouzlující promenádou podél pobřeží, ale i úzkými kamennými uličkami.

Centrum města představuje kruhové Tartiniho náměstí, které vzniklo na místě původního přístavu, jenž však byl roku 1894 zasypán. Pojmenované je po místním rodákovi, slavném barokním houslistovi Giuseppe Tartinim, jehož socha mu vévodí. Každý rok na přelomu srpna a září se v Piranu také koná festival klasické hudby, věnovaný právě tomuto věhlasnému umělci.

Na mramorem dlážděném náměstí je možné obdivovat i neorenesanční radnici a kostel zasvěcený svatému Petru a Pavlovi. Vidět tu lze i nejkrásnější dům Piranu, zvaný Benátský. Postaven byl v benátsko-gotickém stylu v 15. století a dle legendy jej financoval bohatý benátský kupec pro svou lásku, jež pocházela právě z tohoto města.

K pokladům Piranu patří i Minoritský klášter a kostel svatého Františka z roku 1301 či kostel svatého Jiřího, v jehož interiéru je vystavena největší olejomalba ve Slovinsku, pojmenovaná Utrpení svatého Jiřího z roku 1844. Staré části města, zvané Punte, dominuje náměstí 1. máje s velkou kamennou nádrží. Ta byla postavena po dlouhotrvajícím suchu roku 1775 a dodnes slouží k zachycování vody. Poloostrov je ukončen mysem Madona. Na něm stojí za vidění neogotický maják, kostel Panny Marie a socha mořské panny.

Rada: Nejkrásnější pohled na město i záliv se naskýtá z městských hradeb, i když se z jejich původních dvou kilometrů dodnes zachovalo jen asi 200 metrů.

Oficiální webová stránka: www.piran.si

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Slovinsko

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY