PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 9x

Polsko

Základní informace

Polsko je díky své poloze ve střední Evropě zeměpisný, historický a kulturní most mezi východní a západní Evropou. Na území Polska se nachází i geometrický střed evropského kontinentu, a sice na severovýchodě země u města Białystoku.

Wawel, Krakov, Polsko socha Jana Pavla II., Wadowice, Polsko Szczeliniec, Klodzko, Polsko Hitlerovy fabriky, Wlodarz, Polsko kostel sv. Petra a Pavla, Krakov, Polsko Palac Kultury i Nauki, Warszawa, Polsko Osvětim, Polsko kostel ve městě Swidnica, Polsko Mazurská jezera, Polsko zámek Ksiaz, Polsko Motlawa, Gdaňsk, Polsko

Polsko je silně katolickou zemí, která svou víru projevuje navenek úctou k náboženským symbolům a obřadům. Není tedy divu, že se polský rodák Karol Wojtyla (známý jako papež Jan Pavel II.) stal prvním neitalským papežem po téměř 500 letech. Polskému venkovu dodávají kříže a svatyňky postavené podél silnic nezaměnitelné kouzlo. Hlavní církevní svátky – Vánoce, Velikonoce, Boží tělo a Nanebevzetí – se slaví v celé zemi. Velkým kultem je opředena i Panna Marie.

Polská krajina se vyznačuje velkou rozmanitostí. Na jihu se vyskytují horská pásma, která ohraničují polské území a směrem na sever ustupují v území posetá kopci. Krajinu severní části země formovala řada ledovců sunoucích se ze Skandinávie a jsou pro ni charakteristická mnohá jezera. Téměř 1/3 území Polska pokrývají lesy.

Polsko se může pochlubit mnoha rodáky, kteří jsou známí po celém světě. Patří mezi ně již zmíněný papež Jan Pavel II., hudební skladatel z období romantismu Fryderyk Chopin, nositel Nobelovy ceny za literaturu Henryk Sienkiewicz, oscarový režisér Roman Polanski, nositelka Nobelovy ceny za fyziku a chemii Marie Curie-Sklodowská, astronom Mikuláš Koperník nebo slavná tenistka Agnieszka Radwańska.

Oficiální webová stránka: www.poland.travel

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY