PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 5x

Rakousko

Základní informace

Rakousko je neutrální alpská republika, která byla kdysi centrem evropské říše. Hradba hor táhnoucí se středem Rakouska ovlivňuje hospodářství země i její krajinu. Malebná příroda láká miliony návštěvníků a cestovní ruch patří k hlavním hospodářským odvětvím země. Turisté podnikají v létě túry po lesích, pastvinách a horách v okolí jezer a řek a v zimě si přijíždějí zalyžovat do více než 50 horských středisek.

radnice, Vídeň, Rakousko Aggstein, Wachau, Rakousko horské výhledy, Rakousko vánoční trhy, Salzburg, Rakousko vinice a kostel, Wachau, Rakousko Schönbrunn, Vídeň, Rakousko Hochalpenstrasse, Grossglockner, Rakousko Steyr, Rakousko Königsee, Rakousko budova parlamentu, Vídeň, Rakousko Bregenz, Rakousko

Rakušané jsou konzervativní a převážně katolický národ, který je pyšný na své překrásné hory, které chrání před přehnanou modernizací. Mnoho vesnic přijímá přísná stavební opatření, aby novostavby odpovídaly místnímu stylu dřevěných chalup se širokým průčelím. Kříže a mariánské sochy jsou nepřehlédnutelným znakem rakouské krajiny, zejména u horských vesnic. Hlavní město Rakouska, Vídeň, je plné vzpomínek na minulost. Město ležící na Dunaji bylo důkladně přebudováno habsburskými císaři na konci 18. a na počátku 19. století.

Rakouská kultura a rakouské tradice

Rakouská kultura je silně provázána s německou, ale rovněž vstřebala mnoho slovanských, římských a maďarských vlivů, a tak vznikla unikátní směsice. Rakousko bylo a je světoznámým centrem hudby. Ve vídeňské budově opery se zrodil světoznámý vídeňský valčík, který proslavili skladatelé Johann Strauss st. a jeho syn Johann Strauss ml. Vídeň jako město hudby inspirovala i další světoznámé skladatele, jako např. Mozarta, Beethovena, Brahmse nebo Haydna, kteří zde prožili část svého života.

Dalším významným hudebním městem je Salzburg, kde se r. 1756 narodil Wolfgang Amadeus Mozart. Ve městě, jehož střed je lákavou spletí úzkých uliček s malými obchůdky, stojí dodnes rodný dům tohoto rakouského skladatele. V příjemných obchůdcích si mohou turisté koupit tradiční mužské kožené kalhoty Lederhosen, decentní alpský klobouk zdobený perem nebo tradiční ženský kroj dirudl se širokou sukní a přiléhavým živůtkem.

Rakousko sice patří mezi nejmodernější evropské země, ale Rakušané lpí na svých tradicích. Návštěvníci mohou při procházkách uličkami měst a vesnic nabýt dojmu, že se zde zastavil čas a éra habsburské říše není již minulostí. Pravděpodobně nikde jinde v Evropě se na lidový kroj nepohlíží jako na společenský oděv, který si lze obléci kamkoli.

Další rakouskou zvláštností jsou heurigery, lokály, kde se servíruje mladé víno. Většina se nachází v okolí Vídně a původně byly součástí vinic, jejichž majitelé měli povolení prodávat nápoje, nikoliv však jídlo. Přesto majitelé tajně nabízeli i domácí maso, zejména po zabijačkách. Heurigery dodnes charakterizuje jedinečná družná atmosféra.

Oficiální webová stránka: www.austria.info

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Rakousko

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY