PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Ribčev Laz - Slovinsko

Základní informace

Ribčev Laz je idylické malebné městečko u východního břehu Bohinjského jezera v severozápadní části Slovinska.

Kostelík v Ribčev Laz, Slovinsko Bohinjské jezero v Ribčev Laz, Slovinsko

Městečko vzniklo na moréně u pramene řeky Sava Bohinjka. Jeho dřívější obyvatelé byli farmáři, ale dnes zde představuje zásadní zdroj příjmů turistický ruch. I proto je tady možné najít kromě obchodu a pošty i hotel, rekreační dům, apartmány, restauraci a informační kancelář. Na své si tady přijdou především milovníci aktivního odpočinku. Pláže na břehu Bohinjského jezera skýtají dostatek místa pro slunění, pobřeží je ideální pro koupání, ale v místní půjčovně si lze zapůjčit i kánoe a kajaky. Po jezeře jezdí i výletní lodě.

V okolí Ribčev Laz je možné najít množství značených cyklistických cest a město také představuje ideální východiště na túry do Triglavského národního parku. Během roku se tu koná množství akcí a večer mohou zájemci využít možnosti ochutnat místní speciality za zvuku harmoniky.

V Ribčev Laz stojí dva svatostánky. Kostel svatého Ducha pochází až z poloviny 18. století, ale pozornost návštěvníků se upíná především na půvabný kostelík zasvěcený svatému Janu Křtitelovi. Jeho nejstarší část vznikla ve 13. století, ale díky několika přestavbám je tu možné najít různé styly od románského po baroko. V interiéru nelze přehlédnout fresky v různých vrstvách, které tu vznikaly už od 13. století a zobrazovaly život Jana Křtitele. Pozoruhodné jsou i tři dřevěné oltáře ze 17. století. V 18. století ke kostelu přibyla i zvonice, která se dodnes pyšní dvojitou cibulovou střechou ze šindelů.

V Ribčev Laz lze najít i památník z roku 1978, připomínající čtyři odvážné muže, kteří jako první dobyli nejvyšší slovinskou horu Triglav.

Rada: Nezapomeňte se u jezera vyfotit se sochou Zlatoroga. Tento tajemný bílý kamzík vládl Julským Alpám a chránil jejich krásu a poklady.

Oficiální webová stránka: https://en.wikipedia.org/wiki/Rib%C4%8Dev_Laz

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Slovinsko

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY