PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 0x

Rusko

Základní informace

Ruská federace je největším státem na Zemi. Rozkládá se ve východní Evropě a zároveň zabírá i významnou plochu severní Asie. Omývá ji třináct moří a jeho hranice se dělí mezi šestnáct států.

Země také leží hned ve třech podnebných pásech. Tomu odpovídají i teplotní rozdíly, kdy si na jednu stranu lze užít horko subtropického léta, ale na druhou tu je možné najít oblasti věčně zmrzlé půdy. I proto je Rusko nejstudenější zemí na světě. Přestože sedmdesát procent území Ruska zabírají roviny, nejvyšší vrchol státu Elbrus na Kavkaze dosahuje výšky 5 642 m n. m.

Historie Ruska sahá až do 6. století. Mezi státními útvary na území dnešního státu proslula především Kyjevská Rus a později si převahu získalo Moskevské knížectví, jehož vládcové se v 16. století začali nazývat carové. K největším územním rozšíření pak došlo za vlády Romanovců. Významný přelom v dějinách Ruska přinesl rok 1917, kdy po Říjnové revoluci nastoupila vláda pod vedením Vladimíra Iljiče Lenina, která vytvořila Svaz sovětských socialistických republik. Během druhé světové války byl Sovětský svaz spolu se Spojeným královstvím jediným státem, který se aktivně postavil Hitlerovi a země utrpěla obrovské ztráty na životech i majetku. V osmdesátých letech 20. století došlo k rozpadu na šestnáct samostatných států.

Velkou roli v ruské historii i kultuře hraje umění. Zatímco literatura se začala celosvětově prosazovat v první polovině 19. století díky dílům Tolstého, Puškina či Dostojevského, ruská hudba vychází ze starších kořenů lidových písní z 16. až 17. století. K neopominutelným klasikům patří Čajkovskij, Rimskij-Korsakov či Stravinskij. Výtvarné umění lze skvěle poznat v petrohradské ermitáži, která se pyšní největší sbírkou obrazů na světě. Najít tu lze i díla světoznámých ruských malířů, jako je Kandinskij, Rerich či Repin.

Při své obrovské rozloze nabízí Rusko svým návštěvníkům nepřeberné možnosti poznávání, rekreace i sportovního vyžití. Obdivovat tu lze baňaté pravoslavné kostely, nekonečné umělecké a vědecké sbírky i dechberoucí přírodu. Milovníci kultury, architektury i historie vyrážejí především do Moskvy a Petrohradu, kde se nechávají uchvátit nádhernými stavbami i neuvěřitelnými uměleckými poklady. Turistický ruch se však zaměřuje i na tzv. Zlatý kruh, tedy historická města v okolí Moskvy, a mnoho návštěvníků země si užívá i lákadel subtropických pláží Černého moře či v zimě lyžařských středisek především v podhůří Kavkazu. K nezapomenutelným zážitkům patří jízda Transibiřskou magistrálou, plavby po velkých řekách či pobyt v přírodě Sibiře.

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace
Základní informace Hlavní fakta

Školní zájezdy Rusko

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY