PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 9x

Španělsko

Základní informace

Španělsko je rozmanitá evropská země, která má svým návštěvníkům co nabídnout: pulzující města a vysoké hory, zámky, hrady a kláštery, úchvatné slavnosti, Svatojakubskou cestu, maurské dědictví, národní parky, písečné pláže a kilometry mořského pobřeží. Španělsko, které je od zbytku Evropy izolováno Pyrenejemi, sahá na jihu až k pobřeží severní Afriky.

Sagrada Família, Barcelona, Španělsko Plaza de España, Sevilla, Španělsko Bazilika kláštera, Montserrat, Španělsko Tossa de Mar, Španělsko Větrné mlýny v oblasti Castilla-La Mancha, Consuerga, Španělsko Alhambra, Granada, Španělsko FC Barcelona Camp Nou, Barcelona, Španělsko Park Güell, Barcelona, Španělsko Cadaqués, Španělsko Tossa de Mar, Španělsko Katedrála Primada Santa Maria de Toledo, Toledo, Španělsko mapa - regiony Španělska

Jeho břehy omývá na jihu Středozemní moře a na severu Atlantský oceán. Ke Španělsku patří nejen dvě souostroví – Baleáry a Kanárské ostrovy, ale také dvě autonomní města na severu Afriky – Ceuta a Melilla. Španělská krajina je velmi různorodá: na jedné straně mírné pobřeží Středozemního moře, na druhé straně divoké pobřeží Atlantiku, na jihu zářivě bílé vesnice a krajina jako na Divokém západě, v centrální části pustá náhorní plošina Meseta ležící ve výšce 600–900 m a na severovýchodě vrcholky Pyrenejí pokryté ledem.

Španělé většinou svou zemi rozdělují na suché a vlhké Španělsko. Vlhké oblasti se táhnou na severu od Galicie až po Katalánsko. Toto území se svým charakterem podobá jiným zemím jižní Evropy. Suchý střed a jih Španělska v mnohém připomíná severní Afriku (mys Cabo de Gata je dokonce považován za nejsušší místo Evropy).

Odlišnosti jednotlivých oblastí Španělska

Španělsko, které je svou rozlohou na čtvrtém místě v Evropě (větší rozlohu má jen Rusko, Ukrajina a Francie), je pozoruhodné nejen po stránce přírodní, ale také kulturní. Střed země (oblast Kastilie a okolí Madridu) je považován za historické srdce Španělska, neboť spojením zdejšího království se sousední Aragonií dalo vznik Španělskému království. Oblast Madridu je průmyslovým a obchodním centrem země. Celá Kastilie hrdě hlásá svou katolickou víru a k vidění jsou věže mnoha kostelů a klášterů.

Oblast Baskicka na severu Španělska má odlišný charakter, který je dán přáním stát se samostatným státem. Obyvatelé Baskicka se v 8. a 9. století postavili Maurům, zatímco většina Španělska již kapitulovala. Původní Baskové na zdejším území žili snad již od doby kamenné a jejich jazyk označovaný jako „euskera“ patří k nejstarším na světě. Touha po samostatném státu je velmi silná i v hojně navštěvovaném Katalánsku. Zdejší námořníci byli proslulí již ve středověku a Barcelona je dodnes důležitým přístavem. Nejjižnější část Španělska, Andalusie, má nejsilnější maurský vliv. K nejproslulejším maurským památkám patří komplex Alhambra s překrásnými zahradami v Granadě a Velká mešita v Córdobě (uvnitř mešity je vystavěna barokní katedrála). Andalusie je kraj toreadorů, cikánů a flamenca.

Oficiální webová stránka: www.spain.info/es

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY