PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 9x

Španělsko

Základní informace

Španělsko je rozmanitá evropská země, která má svým návštěvníkům co nabídnout: pulzující města a vysoké hory, zámky, hrady a kláštery, úchvatné slavnosti, Svatojakubskou cestu, maurské dědictví, národní parky, písečné pláže a kilometry mořského pobřeží. Španělsko, které je od zbytku Evropy izolováno Pyrenejemi, sahá na jihu až k pobřeží severní Afriky.

Sagrada Família, Barcelona, Španělsko Plaza de España, Sevilla, Španělsko Bazilika kláštera, Montserrat, Španělsko Tossa de Mar, Španělsko Větrné mlýny v oblasti Castilla-La Mancha, Consuerga, Španělsko Alhambra, Granada, Španělsko FC Barcelona Camp Nou, Barcelona, Španělsko Park Güell, Barcelona, Španělsko Cadaqués, Španělsko Tossa de Mar, Španělsko Katedrála Primada Santa Maria de Toledo, Toledo, Španělsko

Jeho břehy omývá na jihu Středozemní moře a na severu Atlantský oceán. Ke Španělsku patří nejen dvě souostroví – Baleáry a Kanárské ostrovy, ale také dvě autonomní města na severu Afriky – Ceuta a Melilla. Španělská krajina je velmi různorodá: na jedné straně mírné pobřeží Středozemního moře, na druhé straně divoké pobřeží Atlantiku, na jihu zářivě bílé vesnice a krajina jako na Divokém západě, v centrální části pustá náhorní plošina Meseta ležící ve výšce 600–900 m a na severovýchodě vrcholky Pyrenejí pokryté ledem.

Španělé většinou svou zemi rozdělují na suché a vlhké Španělsko. Vlhké oblasti se táhnou na severu od Galicie až po Katalánsko. Toto území se svým charakterem podobá jiným zemím jižní Evropy. Suchý střed a jih Španělska v mnohém připomíná severní Afriku (mys Cabo de Gata je dokonce považován za nejsušší místo Evropy).

Odlišnosti jednotlivých oblastí Španělska

Španělsko, které je svou rozlohou na čtvrtém místě v Evropě (větší rozlohu má jen Rusko, Ukrajina a Francie), je pozoruhodné nejen po stránce přírodní, ale také kulturní. Střed země (oblast Kastilie a okolí Madridu) je považován za historické srdce Španělska, neboť spojením zdejšího království se sousední Aragonií dalo vznik Španělskému království. Oblast Madridu je průmyslovým a obchodním centrem země. Celá Kastilie hrdě hlásá svou katolickou víru a k vidění jsou věže mnoha kostelů a klášterů.

Oblast Baskicka na severu Španělska má odlišný charakter, který je dán přáním stát se samostatným státem. Obyvatelé Baskicka se v 8. a 9. století postavili Maurům, zatímco většina Španělska již kapitulovala. Původní Baskové na zdejším území žili snad již od doby kamenné a jejich jazyk označovaný jako „euskera“ patří k nejstarším na světě. Touha po samostatném státu je velmi silná i v hojně navštěvovaném Katalánsku. Zdejší námořníci byli proslulí již ve středověku a Barcelona je dodnes důležitým přístavem. Nejjižnější část Španělska, Andalusie, má nejsilnější maurský vliv. K nejproslulejším maurským památkám patří komplex Alhambra s překrásnými zahradami v Granadě a Velká mešita v Córdobě (uvnitř mešity je vystavěna barokní katedrála). Andalusie je kraj toreadorů, cikánů a flamenca.

Oficiální webová stránka: www.spain.info/es

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY