PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 3x

Vogel - Slovinsko

Základní informace

Vogel je hora, tyčící se do výšky 1 922 m n. m., v Triglavském národním parku v severozápadní části Slovinska.

Vogel leží nad Bohinjským jezerem. Odtud také z osady Ukanc vyjíždí nahoru moderní kabinová lanovka, do níž se vejde až 80 lidí. Skrze její velká okna lze sledovat nádherné strmé skalní stěny, ale i vzdalující se jezero. Její horní stanice leží ve výšce 1 535 m n. m. Odtud se nabízejí úžasné výhledy na jezero a městečko Bohinj na jedné straně a na druhé lze obdivovat hlavní hřeben Julských Alp s nejvyšší slovinskou horou Triglav. Díky informační tabuli se lze snadno v okolních vrcholech zorientovat.

Rozsáhlá náhorní plošina představuje ideální výchozí bod pro pěší túry do okolních hor. Ti, kteří se nechtějí vydat na tříhodinový výšlap na vrchol Vogelu, mohou vyrazit na asi hodinovou cestu strmou strání na vyhlídkový bod Točka ve výšce 1 665 m n. m. či do 1 880 m n. m. na Šiju, která je vzdálená asi 90 minut pohodové chůze.

Ať už se vydáte kterýmkoli směrem, všude půjdete nádhernou zelení s fantastickým výhledem na okolní hory. Potkáte také volně se pasoucí stáda ovcí a krav a v nedalekých salaších lze ochutnat místní žinčici a sýr.

Na své si tu přijdou i milovníci paraglidingu a oblíbený je i bikepark.

Díky vysokému počtu slunečních dní v zimě a časté několikametrové peřině prašanu je Vogel považován za jedno z nejlepších slovinských lyžařských středisek. Kromě kabinové lanovky, vedoucí od jezera, tu v zimě funguje i několik kratších sedačkových lanovek. Mezi sjezdovkami převažují spíše kratší tratě, určené hlavně začátečníkům a méně zkušeným lyžařům. I tak si tu každý může vychutnat nejdelší sjezd, který vede z vrcholu Vogelu širokým kaňonem a překonává výškový rozdíl 1 200 metrů. K nejfrekventovanějším patří centrální modrá sjezdovka Orlove glave, již obsluhuje moderní čtyřsedačková lanovka.

Oficiální webová stránka: www.vogel.si

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Slovinsko

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY