PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 3x

White Sands Bay - Wales

Základní informace

White Sands Bay je široká písčitá pláž ležící na poloostrově St. David´s na jihozápadě Walesu. Pláž je velmi oblíbená především surfaři, kteří i označují jako jednu z nejkrásnějších pláží světa. Pláž na severu obklopují skalnaté útesy, po který mohou návštěvníci podniknout procházku.

Wales Pembrokeshire Coast National Park, Whitesands Bay St Brides Bay Pembrokeshire, Wales

Whitesands Bay se nachází jen asi tři kilometry západně od městečka St Davids v národním parku Pembrokeshire Coast. Pro svoji neopakovatelnou krásu bývá nazývána klenotem v koruně severu hrabství Pembrokeshire.

Malebná zátoka nabízí kromě relaxace i příjemný výlet do historie. Archeologické výzkumy prokázaly stopy osídlení z doby bronzové, z nichž některé směřují až k anglickému Stonehenge. Předpokládá se, že odtud vyplouvaly přes Irské moře lodě do Wicklow Hills v Irsku, odkud přivážely měď a později i zlato.

Na pláži je možné vidět i pozůstatky kaple svatého Patrika ze 6. století, kde se námořníci modlili před vyplutím na moře i po svém šťastném návratu. Právě v této kapli archeologové objevili padesát koster, pohřbených v období od 7. do 11. století. Dle pověsti z tohoto místa odplul v 5. století svatý Patrik do Irska, aby obrátil tamní pohany na křesťanství. Podobná legenda se však váže k několika dalším místům na západním pobřeží Walesu.

Kromě pohledu do historie nabízí zátoka úchvatné scenérie a bohatou faunu i floru. Z celé země se sem sjíždějí nadšenci za pozorováním ptáků. Vidět tu mohou např. různé druhy racků, bahňáky, kormorány, ale i sokola stěhovavého.

Whitesand Bay je také oblíbeným místem milovníků vodních sportů, kteří je využívají nejenom pro plavání, ale i pro kanoistiku, jízdu na kajaku a kitesurfing a je považována za nejlepší místo pro surfování v celém Pembrokeshire.

Ideálním cílem výletů je i osamocená 181 metrů vysoká skála Carn Llidi na severovýchodě zátoky. Místní pláž je také od roku 2016 hrdým nositelem označení Blue Flag, které získávají pláže a přístavy zaručující kvalitu a péči o životní prostředí.

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?

Školní zájezdy Wales

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY