PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

White Sands Bay - Wales

Základní informace

White Sands Bay je široká písčitá pláž ležící na poloostrově St. David´s na jihozápadě Walesu. Pláž je velmi oblíbená především surfaři, kteří i označují jako jednu z nejkrásnějších pláží světa. Pláž na severu obklopují skalnaté útesy, po který mohou návštěvníci podniknout procházku.

Whitesands Bay se nachází jen asi tři kilometry západně od městečka St Davids v národním parku Pembrokeshire Coast. Pro svoji neopakovatelnou krásu bývá nazývána klenotem v koruně severu hrabství Pembrokeshire.

Malebná zátoka nabízí kromě relaxace i příjemný výlet do historie. Archeologické výzkumy prokázaly stopy osídlení z doby bronzové, z nichž některé směřují až k anglickému Stonehenge. Předpokládá se, že odtud vyplouvaly přes Irské moře lodě do Wicklow Hills v Irsku, odkud přivážely měď a později i zlato.

Na pláži je možné vidět i pozůstatky kaple svatého Patrika ze 6. století, kde se námořníci modlili před vyplutím na moře i po svém šťastném návratu. Právě v této kapli archeologové objevili padesát koster, pohřbených v období od 7. do 11. století. Dle pověsti z tohoto místa odplul v 5. století svatý Patrik do Irska, aby obrátil tamní pohany na křesťanství. Podobná legenda se však váže k několika dalším místům na západním pobřeží Walesu.

Kromě pohledu do historie nabízí zátoka úchvatné scenérie a bohatou faunu i floru. Z celé země se sem sjíždějí nadšenci za pozorováním ptáků. Vidět tu mohou např. různé druhy racků, bahňáky, kormorány, ale i sokola stěhovavého.

Whitesand Bay je také oblíbeným místem milovníků vodních sportů, kteří je využívají nejenom pro plavání, ale i pro kanoistiku, jízdu na kajaku a kitesurfing a je považována za nejlepší místo pro surfování v celém Pembrokeshire.

Ideálním cílem výletů je i osamocená 181 metrů vysoká skála Carn Llidi na severovýchodě zátoky. Místní pláž je také od roku 2016 hrdým nositelem označení Blue Flag, které získávají pláže a přístavy zaručující kvalitu a péči o životní prostředí.

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Školní zájezdy Wales

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY