PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ

Bezpečnost v Anglii

Dávejte si pozor na věci

Velká Británie je parlamentní demokracie, vyspělá země se systémem zákonů podobných těm v České republice. Anglie má všeobecně nízkou úroveň zločinnosti. Ve zvýšené míře se kriminalita vyskytuje zejména v Londýně. Jedná se především o kapesní krádeže a přepadení. Cílem se stávají turisté navštěvující historické památky, v restauracích, vlacích a londýnském metru. Doporučuje se neprocházet se v Londýně na odlehlých místech a parcích po setmění a nepoužívat k přepravě taxíky bez licence (často nejsou pojištěné). Krádež cestovního dokladu by měla být nahlášena místní policii, která by měla případ zaevidovat a postiženému předat minimálně tzv. referenční číslo nahlášeného případu. Doporučujeme každou ztrátu či odcizení cestovního dokladu či občanského průkazu nahlásit co nejdříve úřadům v ČR, či osobně Velvyslanectví ČR v Londýně.

Při cestách do Anglie se doporučuje dbát zvýšené opatrnosti, dávat si pozor na osobní věci, doklady, peníze, fotoaparáty a podobné cennosti a to zejména během pobytu ve větších aglomeracích. V případě mimořádných situací je nutno dbát pokynů příslušných místních orgánů.

Kontroly a co raději nechat doma

Zákony Velké Británie nedovolují držení jakýchkoliv zbraní na veřejných místech. V terminálech přístavů nebo Eurotunelu a u některých vstupů do památek dochází k namátkovým kontrolám, někde se používají detekční rámy. Zvláště upozorňujeme na zákaz držení nožů s čepelí delší než 7,62 cm (dle zákonných ustanovení Velké Británie je takový nůž považován za útočnou zbraň, a za držení či manipulaci s ním na veřejnosti hrozí trestní postih), nožů s pojistkou, tzv. „motýlků" a podobně. Ve Velké Británii dále není povoleno nosit u sebe „kasr", pepřový či slzný obranný sprej. Zanecháním těchto předmětů doma se vyvarujete eventuálních nepříjemností s britskou policií.

Jezdí se vlevo

Na silnicích panuje čilý provoz a jezdí se po levé straně, při pohybu po ulicích dbejte maximální opatrnosti. Při přecházení se rozhlédněte raději dvakrát a nejprve doprava! Na silnicích jsou časté přechody pro chodce, ve větších městech i podchody. Na přechodu vám auto zastaví, ale dávejte pozor na motorky a hlavně na kola, která jezdí velmi rychle, blízko při chodníku a nikdy je neuslyšíte přijíždět. V centru Londýna jsou vždy u přechodu na silnici namalované šipky, které vám ukazují, kam se máte rozhlédnout (doprava: „look right“ nebo doleva: „look left“).

nápis na silnici v Anglii - jezdí se po druhé straně

Příliv a odliv

Při pobytu u moře je nutné věnovat velkou pozornost skutečnosti, že u britských ostrovů činí rozdíl mezi hladinou přílivu a odlivu na mnoha místech i několik metrů a že příliv přichází velmi rychle. V některých oblastech na pobřeží jsou tzv. plovoucí písky, které jsou nebezpečné. Při procházkách na plážích (zejména odlehlejších) se doporučuje informovat se předem na situaci v konkrétním místě.

Zobrazeno: 3827x

Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY