PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ

Trajekt nebo Eurotunel?

Zájezdy do Anglie autobusem musejí po cestě překonat lamanšský průliv. Pokud nepočítáme plavání, jsou možné dva způsoby – trajektem nebo tunelem pod průlivem. Když se vydáte na zájezd s cestovní kanceláří, nebudete mít možnost výběru, ale základní informace vám alespoň naznačí, co očekávat.

Jízda trajektem do Anglie

Autobus i s pasažéry najíždí do podpalubí, ze kterého vystoupíte na palubu trajektu. Tam je dostatek místa k sezení i odpočinku, jsou tam bary a restaurace. Na lodi je i obchod se suvenýry se sníženými cenami parfémů, tabákových výrobků a alkoholu. Na trajektech lze platit v eurech i v librách, po dobu plavby je na palubě k dispozici směnárna. Během plavby můžete vystoupit na horní otevřenou palubu, ze které je výhled na moře. Na otevřené palubě bývá chladno a vlhko a také podlaha bývá kluzká, buďte tedy zvláště opatrní! Cesta Calais – Dover trvá většinou 75–90 minut.

Jízda Eurotunelem do Anglie

Autobus i s pasažéry vjíždí do vlakové soupravy, ve které projede tunelem pod kanálem La Manche. Cesta Calais – Folkestone trvá 35 minut a během ní není možno vlakovou soupravu opustit. V přední i zadní části soupravy jsou toalety. Cestující zůstávají buď v autobuse nebo mohou vystoupit do vagonu, ve kterém je autobus přepravován.

Zobrazeno: 13508x

Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY