PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ

Cestovní doklady a předpisy pro cesty do Estonska

Uvádíme informace zveřejněné na stránkách Ministerstva zahraničí České republiky:

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily.

Občan ČR může vstupovat a pobývat na území Estonska bez zvláštních omezení, a to pouze na základě platného cestovního dokladu nebo průkazu totožnosti (občanský průkaz). Dítě musí mít k cestování vlastní cestovní pas.

V případě ztráty cestovního dokladu je nutné se obrátit na zastupitelský úřad ČR v Tallinnu, který za účelem návratu do ČR vystaví náhradní cestovní doklad.

Celní a devizové předpisy

Občan EU může při své cestě do Estonska dovézt:

  • tabákové výrobky: 800 cigaret, 400 cigár, 200 doutníků, 1 kg tabáku ke kouření, max. 10 balení (= max. 500g) bezdýmného tabáku (vč. žvýkacího t.)
  • alkohol: maximálně 90 litrů vína včetně 60 litrů sektu, 110 litrů piva, max. 10 litrů destilátů s obsahem alkoholu nad 22%, 20 litrů dalších alkoholických nápojů s obsahem alkoholu do 22%
  • palivo: je možné dovézt plnou nádrž vozidla + palivo navíc pro vlastní spotřebu (ne pro komerční účely).

Občané (věková hranice od 18 let), kteří přijíždějí do Estonska z jiných zemí než EU (pozn. ZÚ Tallinn: např. při návratu českých turistů do ČR z RF přes Estonsko) mohou dovézt do země:

  • tabákové výrobky: 40 cigaret, nebo 100 cigár, nebo 50 doutníků, 50 gr cigaretového tabáku, 50 gr žvýkacího tabáku.
  • alkohol: maximálně 4 litry vína, 16 litrů piva, 2 litry alkoholických nápojů s obsahem alkoholu do 22% (včetně šumivých vín a likérů ), nebo 1 litr destilátu s obsahem alkoholu vyšším 22%.

Informační zdroj: webová stránka estonského MZV www.vm.ee; webová stránka estonského daňového a celního úřadu www.emta.ee

Zobrazeno: 877x

Informace Destinace

Školní zájezdy Estonsko

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY