PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ

Doporučení turistům na cesty do Chorvatska

Základní doporučení pro cesty do zahraničí („Desatero na cesty“) naleznete na webových stránkách Ministerstva zahraničí ČR.

V Chorvatsku je bezpečnostní situace dobrá a zejména v době letní turistické sezóny působí preventivně dostatečná přítomnost uniformované policie na souši i na moři. Přesto se doporučuje věnovat soustavnou pozornost svým osobním věcem, především dokladům a financím, v místech se zvýšenou koncentrací osob i na plážích.

Doporučujeme dodržování základních zásad obezřetnosti a opatrnosti:

  • nenosit u sebe velkou hotovost
  • mít kopie dokladů, které budou uložené odděleně od originálů, např. vyfocené v mobilním telefonu nebo uložené na emailu
  • nemít důležité doklady a věci na jednom místě
  • větší finanční obnos ponechat uložené v hotelovém trezoru
  • mít odděleně od platební karty poznamenáno její číslo a telefonní kontakt na banku pro případ nahlášení jejího odcizení (ztráty)
  • neponechávat v automobilu cennosti a doklady
  • cenné předměty (šperky, fotoaparáty, videokamery apod.) nevystavovat příliš na veřejnosti

V Chorvatsku je trestné držení jakéhokoliv množství drog a omamných látek byť i pouze pro osobní potřebu. Držení těchto látek je přísně kontrolováno jednak na hraničních přechodech při vjezdu na území Chorvatska, tak i během pobytu na území. V případě porušení tohoto zákazu může být udělena finanční pokuta, popř. mohou být osoby potrestány i odnětím svobody.

Na celém území Chorvatska je přísný zákaz nocování ve volné přírodě, tzn. kromě ubytování v hotelu, penzionu, kempu a privátu je jiný způsob nocování zakázán. Při nedodržení zákazu se turisté vystavují policejnímu stíhání, soudnímu řízení a peněžité pokutě nebo i vězení.

Rekreačně sportovní potápění (se vzduchovými láhvemi) lze provozovat pouze s povolením vydaným místně příslušným Přístavním kapitanátem nebo jeho pobočkou. Platí striktní zákaz vynášet z mořského dna jakékoliv předměty mající povahu kulturní památky nebo předměty, které by takovou povahu mohly mít.

Od r. 2013 má každý prodejce s výjimkou prodejců na tržnici povinnost vydat zákazníkovi pokladnou tištěný účet (tzv. račun) a kupující má povinnost mít při opouštění provozovny účet u sebe. Doporučujeme vydání účtenky v obchodech, restauracích a jiných provozovnách vždy vyžadovat.

Zobrazeno: 730x

Informace Destinace

Školní zájezdy Chorvatsko

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY