PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ

Geografie Anglie

Anglie je největší a nejlidnatější země Spojeného království Velké Británie a Severního Irska. Rozprostírá se na jižních 2/3 ostrova Velká Británie a přilehlých ostrovech, z nichž největší je ostrov Wight. Území Anglie má rozlohu 130 395 km2.

Hlavním městem a největším městem je Londýn, který je zároveň metropolí celého Spojeného království. Anglie hraničí na severu se Skotskem, na západě s Walesem a jinak ji obklopuje moře – Severní moře na východě, Keltské moře na jihozápadě a Irské moře na severozápadě. Od kontinentální Evropy ji dělí jen 38 km široká mořská úžina – kanál La Manche.

V Anglii převažují nížiny, na severu je pak území hornatější s řetězem nízkých hor zvaných Pennines (někdy přezdívané jako „páteř Anglie“), které rozdělí severní a střední Anglii na východní a západní část. Na západ od těchto hor se nachází oblast Lake District se stejnojmenným národním parkem a nejvyšší horou Anglie – Scafell Pike (978 m n. m.). V Lake District se nachází také největší anglické jezero Windermere (14,73 km2), které je ledovcového původu. Východně od pohoří Pennines se rozkládá plochá, bažinatá nížina, která byla z velké části vysušena pro zemědělské využití.

Lake Buttermere, Lake District, Anglie

Pobřeží Anglie měří 4 422 km a je velmi rozmanité. Pobřeží u Severního moře je převážně ploché a písčité s množství dun. Podél Lamanšského průlivu se břehy Anglie pyšní vysokými bílými křídovými útesy, které se staly ikonickými symboly Velké Británie. Směrem na západ se pobřeží stává skalnatějším a příkřejším. Obdobnou podobu si pobřeží drží až k Bristolskému zálivu, který je důležitou oblastí pro námořní dopravu. Pobřeží Irského moře má podobný ráz jako pobřeží Severního moře, tj. ploché a písčité.

útesy Seven Sisters, Anglie

Zobrazeno: 2754x

Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY