PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 5x

Aareschlucht - Švýcarsko

Základní informace

Aareschlucht je hluboká soutěska, kterou vytvořila řeka Aare mezi obcemi Meiringen a Innertkirchen v oblasti Berner Oberland ve středním Švýcarsku. Díky systému cest, dřevěných chodníků, tunelů a mostů je soutěska v sezóně přístupná veřejnosti.

Svycarsko Aareschlucht Svycarsko Aareschlucht

Strmá a úzká soutěska je úchvatným přírodním útvarem s hloubkou až 200 metrů a délkou 1,4 metrů. Ohromující rokli obklopují kolmé, až 50 metrů vysoké vápencové stěny a v nejužším místě dosahuje soutěska šířky pouze necelý jeden metr.

Soutěska Aarenschlucht vznikla díky ledovcové činnosti před asi 10 000 lety a od té doby si nejdelší švýcarská řeka Aare nepřestala razit cestu zdejšími vápencovými hřebeny. Vůbec nejkrásnější pohled na toto přírodní divadlo se vám otevře v letních měsících, v červenci a srpnu je totiž soutěska po setmění osvětlená a můžete se jí procházet až do pozdních večerních hodin.

Již od roku 1888 je soutěska přístupná veřejnosti. Do té doby se do ní odvažovali vstoupit pouze dobrodruzi, protože bylo třeba překročit mohutný tok řeky. Dnes už se soutěsku můžete bez problémů od dubna do listopadu vydat prozkoumat i vy a z vyhlídkových plošin si užít působivé pohledy do jejích hlubin. Do soutěsky se návštěvníci mohou dostat ze dvou stran – hlavní západní vchod najdete poblíž městečka Meiringen, kde je k dispozici velké parkoviště, informační centrum a restaurace. Méně využívaný východní vchod pak leží poblíž obce Interkirchen. Cesta celou soutěskou vám zabere asi 40 minut.

Máte-li čas zdržet se v této oblasti déle, nezapomeňte se po procházce soutěskou zastavit také u nedalekých Reichenbašských vodopádů. Právě tyto vodní masy o spádu až 250 metrů si sir Arthur Conan Doyle vybral coby románové místo utonutí Sherlocka Holmese. A patříte-li k opravdovým fandům anglického detektiva, můžete po prozkoumání zdejších přírodních krás dokonce v Meiringenu navštívit jeho muzeum.

Oficiální webová stránka: www.aareschlucht.ch

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY