PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 4x

Allianz Arena - Německo, Mnichov

Základní informace

Allianz Arena je slavný fotbalový stadion v severní části Mnichova, známý mimo jiné i svou netradiční architekturou.

V roce 2001 proběhlo v německém Mnichově referendum, v němž měli obyvatelé města rozhodnout, zda chtějí investovat veřejné finance do rozšíření Olympijského parku a vybudování nového fotbalového stadionu. 65,8 % jeho účastníků souhlasilo se stavbou sportovního svatostánku, a tak byl o rok později, 21. října, položen základní kámen této originální stavby. Její podobu určuje nejenom její inovativní tvar, ale především materiál použitý na fasádu. Jedná se o průsvitnou světlou fólii ETFE o šířce 0,2 mm, která má samočistící schopnosti.

Po třech letech stavby a po investici 340 milionů eur byl 30. dubna 2005 otevřen nový fotbalový stadion, v němž trénují dva týmy: TSV 1860 a Bayern München. Na ploše 6500 m², s největšími rozměry stadionu 258×227×52 metrů, je místo pro 75 000 diváků. Ti tu mohou využívat nejenom klasické zázemí s občerstveními, ale i dětský klub a klubové obchody. Ke stadionu patří i největší evropské parkoviště pro skoro deset tisíc aut a 350 autobusů.

Hrací plocha je tu osázená přírodní travou, doplněnou dvaceti miliony implantovanými umělými travnatými vlákny o celkové délce 75000 km. Trsy dvanácti vláken jsou „zasázeny“ ve vzdálenosti vždy 2 cm od sebe 18 cm hluboko do země, čímž zajišťují stabilní podmínky herního povrchu.

Množství fotbalových fanoušků neodolá nabídce prohlídky stadionu. Během ní se dostanou nejen na tribuny, ale i do tiskové místnosti, šaten hráčů, uvidí zblízka i hrací plochu a projdou hráčským tunelem. Součástí prohlídky jsou i exteriéry neobvyklé stavby a zájemci si mohou vyzkoušet své fotbalové schopnosti ve speciálně upraveném sále.

Rada od nás: Kvůli bezpečnosti se neustále rozšiřuje seznam věcí, které se nesmí vnášet do prostoru stadionu. Plánujete-li zhlédnout fotbalové utkání či jen se zúčastnit prohlídky stadionu, ověřte si aktuální položky na oficiálních webových stránkách arény.

Oficiální webová stránka: https://allianz-arena.com/de

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Doplňující informace

Vstupné
Bez telefonické rezervace je vstupné za €17 ?

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Německo

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY