PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Amberg - Německo

Základní informace

Amberg je malebné město s více než 40 000 obyvateli, nacházející se asi 70 kilometrů od hranic s Českou republikou v německé spolkové zemi Bavorsko.

Stadtbrille, Amberg, Německo Nemecko Amberg

Nejstarší zmínka o osídlení na řece Vils v podhůří Francké Alby pochází již z 11. století. O století později už se z Ambergu díky jeho ideální poloze na vodní cestě splavné až do Dunaje stalo důležité kupecké město. Po léta patřilo rodu Wittelsbachů a 26. srpna 1596 se tu narodil zimní král Friedrich Falcký. V 17. století byl význam Ambergu tak velký, že se stal správním střediskem Horního Falcu.

Historické jádro zůstalo na rozdíl od mnoha dalších německých měst ušetřeno bombardování, a tak tu lze obdivovat množství nádherných církevních i světských budov z různých architektonických období. K nejstarším stavbám patří gotická radnice ze 14. a 15. století, postavená na základech své o více než století starší předchůdkyně. Právě před ní se konají městské trhy a každý rok na přelomu listopadu a prosince tu vyrostou stánky vánočního trhu.

V pozdně gotickém stylu byl postaven i farní kostel, zasvěcený svatému Martinovi, s 98 metrů vysokou věží. Jeho na první pohled tmavý interiér ukrývá nádherné barevné vitráže a sošku Madony z počátku 16. století. Další původně gotický kostel, zasvěcený svatému Jiřímu, připadl roku 1629 jezuitskému řádu, který mu dodal rokokovou výzdobu.

Nejslavnějším symbolem města je však most Stadtbrille. Klene se ve vysokých obloucích přes řeku Vils a nejstarší z budov, které nese, pochází z konce 16. století. Spojuje kurfiřtský zámek se zbrojnicí a proslavil se především svým odrazem ve vodě, kdy celý výjev připomíná kulaté brýle.

Kromě malebných barevných hrázděných domů lze ve městě obdivovat např. budovu kancléřství, kurfiřtskou zahradu s růžovým sadem či částečně dochované středověké hradby s příkopy, věžemi a čtyřmi branami. Lidé z blízka i daleka přijíždí do Amberku i kvůli jeho aquaparku, zvanému Kurfiřtské lázně. V jeho areálu najdou vodní kanál, vodopády, přes 80 metrů dlouhý tobogán, jeskyni s vlnobitím či masážní proudy.

Oficiální webová stránka: https://www.amberg.de

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Německo

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY