PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Antibes - Francie

Základní informace

Antibes je typickým středomořským městečkem v regionu Provence-Alpes-Côte d'Azur. Jeho devízou je především středověký hrad s muzeem Pabla Picassa, Staré město obehnané hradbami, mohutná obranná pevnost nebo nedaleký mořský svět Marineland.

Antibes, Francie Antibes, Francie kamenný dům v Antibes, Francie

Město Antibes založili již staří Řekové v 5. století př. n. l. coby osadu Antipolis během své expanze z dnešního Marseille na severovýchod. S nejstaršími dějinami města se jeho návštěvníci seznamují ve zdejším Archeologickém muzeu, které sídlí na hradbách v baště Saint André. Mohutné středověké opevnění obklopující Staré město bylo zbudováno v 17. století. V téže době přestavěl slavný francouzský architekt Vauban pevnost Fort Carré, nepřehlédnutelnou dominantu města stojící na konci jachetního přístavu na malém poloostrově Saint Roch.

Některou z bran v kamenných hradbách vstupují návštěvníci do Starého města s kamennými domky a úzkými uličkami. Na promenádě cours Masséna nedaleko místní radnice se prostírá proslulá provensálská tržnice s regionálními specialitami a řezanými květinami, kterými se Antibes coby jedno z největších center evropského květinářství proslavilo.** V srdci Starého města se nad hradbami tyčí hrad Château Grimaldi, přestavěný v 16. století, který však obsahuje i některé dochované románské prvky.** Hrad v roce 1608 obsadila janovská větev rodiny Grimaldiů a ve 20. století zde tvořil Pablo Picasso, jehož muzeum dnes sídlí v části hradních prostor.

Vedle hradu se vypíná tzv. Saracénská věž, postavená na obranu před útoky Saracénů ve 12. století z kamenných kvádrů ze starověkých římských staveb. S věží sousedí ústřední městský kostel Neposkvrněného početí Panny Marie, zdařilá kombinace románského stylu a baroka.

Přímo v centru města narazíte na malou písečnou pláž táhnoucí se podél opevnění, na níž přiléhá polokruhovitý Starý přístav. Jen několik málo kilometrů od Antibes mohou zájemci navštívit Marineland, mořskou ZOO na způsob zábavního parku, s představeními kosatek, delfínů či lachtanů, žraločím tunelem, akvaparkem s tobogány a dalšími možnostmi vyžití a aktivit, které zaujmou především rodiny s dětmi.

Oficiální webová stránka: https://www.seeantibes.com

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Zajímavé články

Parfémy Fragonard

Školní zájezdy Francie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY