PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Ascona - Švýcarsko

Základní informace

Městečko Ascona leží na jihu Švýcarska v kantonu Ticino na břehu jezera Lago Maggiore. Je nejníže položeným švýcarským městem a díky jezerní promenádě, plážím a slunnému podnebí je oblíbeným místem zejména pro letní dovolenou.

Ascona, Švýcarsko Svycarsko Ascona, lago Maggiore

O Asconě se někdy říká, že je menší sestrou nedalekého Locarna, které leží na druhém břehu řeky Maggia. V minulosti byla Ascona pouhou ospalou rybářskou vesničkou, v 19. století pak zaznamenala rychlý rozkvět a stala se módním místem, kde trávila dovolenou evropská smetánka a také četní umělci.

Na počátku 20. století se pak Ascona stala baštou nejen umělců a intelektuálů, ale také lidí vyznávajících netradiční životní postoje a styly, zejména pak anarchistů, „dětí přírody“, nejrůznějších ezoteriků apod. Stopy, které tito lidé v Asconě zanechali, jsou nejvíce patrné v tzv. Monte Verità, umělecké kolonii rozkládající se nad městem. Zde jsou k vidění vily vystavěné většinou ve stylu bauhausu ve 30. letech 20. století, přičemž v některých z nich dnes sídlí umělecké galerie nebo expozice popisující historii, alternativní životní styl a nejrůznější excentricity komunity, která tu v minulosti žila.

Historické jádro města je poseto venkovními kavárnami a tvoří jej spleť úzkých uliček dlážděných kočími hlavami. Rozkládá se kolem kostela sv. Petra a Pavla z 16. století na náměstí Piazza San Pietro. Interiér tohoto kostela je vyzdoben cennými malbami Giovanniho Serodineho, žáka Caravaggia. Za pozornost stojí také renesanční palác s arkádovým nádvořím Collegio Papio a nedaleký kostel Santa Maria della Misericordia z konce 14. století. V paláci Palazzo Pancaldi sídlí Muzeum moderního umění (Museo Comunale d’Arte Moderna), které vystavuje převážně díla umělců spjatých s Asconou, mimo jiné Paula Kleeho či Hanse Arpa.

Město je nadto významným kulturním centrem, v létě tu pod širým nebem probíhají jazzové koncerty v rámci festivalu New Orleans Jazz a od srpna do října pak Ascona hostí festival vážné hudby Settimane Musicali.

Oficiální webová stránka: www.ascona.ch

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY