PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 3x

Augsburg - Německo

Základní informace

Augsburg je třetí největší město v německé spolkové zemi Bavorsko, ležící asi 50 kilometrů severozápadně od Mnichova.

Nemecko Augsburg Nemecko Augsburg, statue of Augustus

Město vzniklo u ústí říčky Wertach do Lechu. Kolem roku 15 př. n. l. tu na místě původního keltského osídlení založili Římané vojenský tábor, který se rozrostl v město Augusta Vindelicorum. Právě z tohoto označení vznikl postupem času dnešní název. Na troskách antického města, jemuž městský status udělil roku 121 císař Hadrián, vzniklo v 6. století biskupské sídlo, kolem nějž se začali usazovat řemeslníci a obchodníci. Roku 1276 získalo toto osídlení postavení svobodného říšského města a brzy se stalo jedním z nejbohatších v Německu. Jeho moc a vliv však trval jen do třicetileté války, ale o velikosti Augsburgu v 16. století dodnes svědčí množství dochovaných velkolepých budov.

Historické jádro leží mezi oběma řekami a převažují v něm především renesanční a barokní stavby. Dominantou města je pětilodní Dóm Panny Marie. Jeho základ představuje dvouchórová románská bazilika s kryptou a dvěma věžemi, postavená v letech 994 až 1065. Svou dnešní gotickou podobu však získávala od roku 1331 po dobu sta let, kdy ní přibyly dvě boční lodě a věnec kaplí. Z původního kostelíku se tu dochovaly vitráže z roku 1140 a románské bronzové dveře, na jejichž 35 výplních jsou zobrazeny alegorické postavy.

Ze světských staveb zaujme především velkolepá radnice z let 1615–1620, jež je díky svému autorovi Eliasi Hollovi považována za nejkrásnější ukázku manýristické architektury v celé zemi. Za pozornost stojí i 78 metrů vysoká věž Perlachturm, renesanční Augustova kašna se sochou tohoto císaře či ve stejném stylu postavená zbrojnice, jejíž průčelí krášlí bronzové sousoší Svatého Michala srážejícího démona.

Renesanční Fuggerhaus odkazuje na nejbohatší místní rod. Jako své rodinné sídlo jej nechal postavit Jakub II. Fugger. Členové tohoto rodu založili roku 1516 na augsburském předměstí nejstarší evropský projekt sociálního bydlení. Jednalo se o šest ulic s 52 domy, které byly určeny pro nejchudší obyvatele města, především rodiny s dětmi. S historií tohoto projektu se lze seznámit ve Fuggerei Museum, které se nachází v jednom z těchto domků.

Oficiální webová stránka: https://www.augsburg.de

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Německo

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY