PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Bamburgh Castle - Anglie

Základní informace

Bamburgh Castle je hrad z červeného pískovce stojící na břehu Severního moře v blízkosti skotských hranic. Hrad byl postavený v 11. století jako ochrana před útoky Skotů.

Bamburgh Castle, Anglie

Místo, na němž stojí hrad, bylo obydleno už před více než deseti tisíci lety. Nálezy prokázaly i pohřebiště z doby kamenné a hrnčířské boudy z doby železné. Římané tady sídlili v letech 43–410 n. l. První větší pevnost tu ale postavil až kolem roku 550 anglosaský náčelník Ida z Northumbrie. Osídlení kolem ní bylo i hlavním městem celého království a konaly se tu korunovace northumberských králů. Po mnoha přestavbách zažila stavba dobu své největší slávy v letech 1095–1464, kdy byl hrad majetkem anglického krále a sloužil jako důležitý obranný prvek před útoky Skotů. Slavná éra skončila destrukcí hradu během války růží.

Bamburgh Castle pak zůstal dlouho zapomenutý a jeden čas sloužil jako útulek pro chudé a nemocné. Hrad znovu ožil až roku 1894, kdy jej koupil zbrojařský magnát z Newcastlu lord Armstrong, jehož rodině patří dodnes. Zboural větší část stávajících budov a na stejném místě postavil hrad nový.
Zachován zůstal jen původní donjon z 12. století, jehož stěny dosahují šířky 2,7–3,4 metrů, a několik místností v základech. Tady lze vidět nádherný kamenný klenutý strop, který si zachoval svůj normanský vzhled. Právě zde také našla své místo sbírka středověkého brnění.

Návštěvníci si mohou prohlédnout poutavou viktoriánskou architekturu a projít čtrnáct místností, k nimž patří např. velká kuchyně, státní pokoje, jídelna služebnictva, ale i zázemí, kam patří pekárna a sklady. K největším lákadlům se řadí Královská hala s falešným stropem z vyřezávaných trámů, z nichž některé prý vytvořil siamský král, blízký přítel původního majitele. Oblíbená je i výstava Fabergéových kamenných zvířecích soch.

Dějiny hradu byly plné násilných činů a tragédií, takže není divu, že tu jeho obyvatelé i návštěvníci popisují množství zvláštní jevů: dotýkají se jich neviditelné ruce, slyší podivné zvuky, jako je dětský pláč, hra na piano či kroky, a mnozí zahlédli podivné stíny. K místním duchům patří tzv. Zelená Jane, Růžová dáma či dr. John Sharp, který na hradě založil a vedl školu.

Oficiální webová stránka: bamburghcastle.com

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY