PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Barnstaple - Anglie

Základní informace

Barnstaple je hlavní a největší město severu anglického hrabství Devon, v němž žije asi 25 tisíc stálých obyvatel.

Anglie Barnstaple, River Taw

O původu města toho není moc známo, ale archeologické nálezy několika pazourků napovídají, že toto místo u brodu přes řeku Taw bylo osídleno už v dobách prehistorických. Dokumenty pak ukazují, že vnuk krále Alfréda Velikého Athelstan věnoval městu roku 930 právo mincovny a právo tržní. První písemná zmínka o konání trhu však pochází až z doby o více než 200 let později. V tomto období tu byl také postaven první hrad, který byl zpočátku dřevěný a až později byl přestavěn z kamene.

Město, které Domesday Book popisuje jako osídlení se čtyřiceti staveními a devíti dalšími v okolí, se rychle rozvíjelo a stával se z něj rušný přístav, kam se dovážel tabák, víno a koření a odkud se exportovala vlna a keramika. Jeden čas tu byl dokonce hlavní britský přístav obchodu s Amerikou. Závratný rozvoj a prosperita však skončily s příchodem občanské války v roce 1642.

Barnstaple však i poté zůstalo živým obchodním městem, které mělo dokonce hned dva zástupce v parlamentu. V jeho centru, částečně uzavřeném dopravě, si lze prohlédnout mnoho zajímavých budov. Tržní minulost dodnes odráží obrovská hrázděná tržnice se skleněnou střechou Pannier Market, postavená roku 1855, kde dnes můžete koupit ekologické produkty místních zemědělců, ale konají se tu i bleší trhy. Podél ní vede nádherná Butcher´s Row s třiatřiceti klenutými průchody.

S výstavní High Street kontrastují úzké uličky, kde lze vidět např. kapli svaté Anny ze 14. století, která byla roku 1549 přestavěná na střední školu, či kostel zasvěcený svatému Petrovi s osmibokou špičatou věží, jejíž pokřivený tvar má na svědomí blesk, který do ní udeřil roku 1810. Muzeum severního Devonu skrývá podivnou směsici sbírek od divoké zvěře po keramiku 18. století a za pozornost stojí i hodinový sloup The Albert Clock z roku 1862, jejž místní přezdívají Lhář se čtyřmi tvářemi.

Oficiální webová stránka: www.barnstaple.co.uk

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY