PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 3x

Bath - Anglie

Základní informace

Město Bath leží v údolí řeky Avony ve zvlněné zelené krajině jihozápadní Anglie. Je to turisticky významné místo s nejteplejšími geotermální prameny ve Velké Británii. Tyto prameny jsou jedinými v zemi s teplotou nad 40 °C. Tři z nich jsou využívány v termálních lázních. Pěší zóna v centru živého města dýchá atmosférou kaváren, lákavých obchůdků a pouličních hudebníků.

Bath, Anglie Royal Crescent, Bath, Anglie Roman Baths, Bath, Anglie Roman Baths, Bath, Anglie Pulteney Bridge, Bath, Anglie Pulteney Bridge, Bath, Anglie Roman Baths, Bath, Anglie

Vznik a historie města Bath

Bath je postaven kolem přírodních horkých pramenů. První doložená zmínka o městu pochází z doby vlády Římanů, kdy jsou zmiňovány římské lázně, ačkoli se předpokládá, že bylo založeno dříve. Voda z pramenů byla používána na léčbu různých nemocí. Od alžbětinské do georgiánské doby to bylo výletní místo pro bohaté. V 19. století město jako módní lázeňské středisko postupně ztrácelo svůj význam.

Archeologické nálezy dokazují, že římské lázně byly vybudovány na místě, kde se nacházela keltská svatyně, která byla zasvěcena bohyni Sulis. Římané zřejmě obsadili Bath krátce po své invazi do Británie v roce 43. Označovali ho jako Aquae Sulis (doslova voda bohyně Sulis). V době vlády Římanů byly ve městě postaveny velké chrámy a lázeňské komplexy, včetně Velkých lázní. Jejich pozůstatky byly postupně odhalovány od 18. století a staly se jednou z největších turistických atrakcí města.

V době vlády Stuartovců započala v Bath rozsáhlá výstavba, která vyvrcholila v georgiánské době. Nově přestavěna byla i stará část města uvnitř hradeb. To bylo vyvoláno potřebou elegantního ubytování pro velké množství lázeňských hostů, které také lákala dostupnost moře. John Wood starší a jeho syn John Wood mladší vytvořili plány pro výstavbu nových ulic a náměstí. Základem jejich návrhu byly domy s identickým průčelím působícím dojmem paláců. Smetanově zlatý vápenec vtiskl Bath jeho současný charakter.

Na co se při návštěvě Bath nezapomenout podívat

Jednou z dominant města je Bathské opatství. Ačkoli jeho budova vypadá starobyle, je ve srovnání s jinými britskými opatstvími a katedrálami poměrně nová. Původně normanský kostel byl rekonstruován v perpendikulárním gotickém slohu v první polovině 16. století.

Jedním ze skvostů městské výstavby je The Circus. Tři dlouhé zaoblené terasovité bloky budov, navržené Johnem Woodem starším, vytvářejí kruhové prostranství určené pro veřejnost a dětské hry. Nejznámější stavbou je ovšem Royal Crescent, půvabný oblouk třiceti domů vybudovaný v letech 1767 až 1774 a považovaný za jednu z nejmajestátnějších ulic v Británii. Autorem návrhu byl John Wood mladší. Průčelí má jednotný uniformní vzhled, zadní část budovy je směsicí různých stylů, což je pro Bath typické.

Oficiální webová stránka: www.visitbath.co.uk

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY