PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 3x

Battle of Britain Memorial - Anglie

Základní informace

Battle of Britain Memorial je památník věnovaný letců, kteří se během 2. světové války účastnili letecké bitvy o Británii. Památník se nachází ve vesničce Capel-le-Ferne v blízkosti města Folkestone.

10. července 1940 začala v oblacích nad Spojeným královstvím tzv. bitva o Británii, v níž se rozhodovalo o dalších osudech Evropy. Až do 31. října tu hrdinní letci nasazovali svůj život, aby Hitlerovi zabránili v uskutečnění jeho ambiciózních plánů. A jako prvním od počátku války se jim to také podařilo.

Jedním z nich byl tehdy dvacetiletý Geoffrey Page, který byl během bitvy sestřelen a dlouhou dobu poté strávil v nemocnici. Po zotavení se vrátil opět do boje, kde jej čekala další letecká havárie. Po skončení válečného běsnění si uvědomil, že jeho kamarádi, kteří s ním Spojené království bránili a položili za ně své životy, zůstávají zapomenuti. Proto se rozhodl vybudovat památník v oblasti tzv. Hellfire Corner, tedy v Koutu pekelného ohně, mezi Doverem a Folkestone, kde v roce 1940 proběhlo množství bojů v oblacích.

K získání financí pro uskutečnění svých představ založil fond, díky němuž mohla 9. července 1993 památník královna matka slavnostně otevřít. V centru památníku se nachází socha od Haryho Graye. Má jednoduchou, ale velmi působivou podobu sedícího pilota, který se dívá na moře.

28. března 2015 byla otevřena nová budova ve tvaru křídel stíhacího letounu Spitfire z dílny architektonické kanceláře Godden Allen Lawn. Nejedná se o klasické muzeum, ale o moderní výstavu s mnoha audiovizuálními efekty, kde jsou např. videa promítána na stěny a kde je využitá speciální technika k připomenutí a přiblížení událostí od července do října 1940. Centrální prostor této budovy, zvaný Kokpit, nabízí nádherný výhled na Lamanšský kanál.

Nepřehlédnutelná je i stěna pojmenovaná po veliteli siru Christopherovi Foxley-Norrisovi, který se bitvy účastnil jako pilot Hurricanu. Na ní lze najít nekonečné sloupce jmen účastníků bitvy o Británii. Vlevo od ní se pak nachází cihlová zeď s básní válečného veterána William Walkera s názvem Naše zeď. Nepřehlédnutelná je i replika stíhacího letounu Hawker Hurrican MK1, tedy letadla, v němž byl zakladatel tohoto památníků v bitvě o Británii sestřelen.

Oficiální webová stránka: www.battleofbritainmemorial.org

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY