PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Baumwipfelpfad - Německo

Základní informace

Baumwipfelpfad je stezka korunami stromů u vesnice Neuschönau v Národním parku Bavorský les asi 10 kilometrů od hranic s Českou republikou.

Nemecko Baumwipfelpfad, National Park Bavaria Nemecko Baumwipfelpfad, National Park Bavaria

Národní park Bavorský les je nejstarším národním parkem v Německu a jeho heslem je „příroda má zůstat přírodou“. Veškeré nové stavby či zábavní atrakce tu tak musí splňovat velmi přísné normy a podmínky, které zabrání porušení této jedinečné krajiny. Nejinak je tomu se stezkou korunami stromů, která byla slavnostně otevřena 9. září 2009. Jedná se o chodník z masivního klíženého dřeva na podpěrách, který se vznáší ve výšce až 25 metrů nad zemí. Díky svému bezbariérovému provedení je přístupný i rodičům s kočárky, lidem na vozíčku či osobám s omezenou pohyblivostí. Jeho bezpečnost je zajištěna postranními podpěrami a bezpečnostními sítěmi.

Pozvolné stoupání 6 % umožňuje pohodové prohlížení okolní nenarušené přírody z výšky i zorientování se pomocí všudypřítomných informačních tabulí. Pro dobrodružnější povahy jsou tu připravena tři stanoviště s lanovými prvky, kladinou, kymácející se lávkou a visutými hrazdami. Po 300 metrech lze také chodník opustit a vydat se na 12 kilometrů dlouhý okruh, na němž si je možné prohlédnout výběhy divokých zvířat i ptačí voliéry. Vidět je možné jeleny, kance, ale i zubry, vlky, medvědy a rysy.

Na konci 1 320 metrů dlouhého, vznášejícího se dřevěného chodníku čeká 44 metrů vysoká rozhledna, připomínající z dálky vajíčko. Z plošiny na jejím vrcholu se naskýtá nádherný výhled na jedné straně směrem k vesnici Lusen na krajinu plnou nekonečných lesů a na druhé straně na pečlivě spravovaný Bavorský les. Za slunných a jasných dnů lze odtud vidět i vrcholky severních Alp. Po sestupu z vyhlídkové věže čeká na zájemce nově opravený dům Hanse Eisenmanna, kde našlo své sídlo informační centrum.

Nespornou výhodou je, že stezka je otevřená po celý rok a vydat se na ni může každý, kdo netrpí závratí.

Rada: Informační tabule podél chodníku jsou v němčině, ale na jeho začátku si lze vyzvednout i české texty.

Oficiální webová stránka: https://www.baumwipfelpfade.de/bayerischer-wald

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Německo

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY