PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Bayreuth - Německo

Základní informace

Bayreuth je město s více než 70 000 obyvateli ležící na severu spolkové země Bayern, které je známé především díky hudebnímu festivalu Bayreuther Festspiele, který založil v roce 1876 hudební skladatel Richard Wagner.

Richard Wagner Festspielhaus, Bayreuth, Německo Nemecko Bayreuth

Pojmenování města vychází z názvu Baierrute, které bylo poprvé zmíněno už roku 1194 v listině bamberského biskupa Otty II., přičemž slovo rute označovalo patrně mýtinu.

K největšímu rozkvětu města však došlo mnohem později, a to především v 18. století za vlády markrabat Friedricha a Vilemíny, sestry pruského krále Friedricha Velikého. Ti sem pozvali dva důležité architekty: Josepha Saint-Pierre a Carla von Gontarda, kteří zásadně ovlivnili podobu města a dali vzniknout tzv. bayreuthskému rokoku, jež je typické především zdobenou vnitřní architekturou.

V této době bylo město známé svojí náboženskou tolerancí, která se však nevztahovala na školství. Markrabě Friedrich tu totiž roku 1742 založil akademii, která o rok později získala status univerzity, ale na nátlak občanů musela být přeložena do Erlangenu, kde sídlí dodnes.

Tehdy také vznikly architektonické skvosty, jako je rokokový Nový zámek bayreuthských markrabat, Starý zámek v zahradách, kde vládnoucí rodina hledala útočiště před ruchem dvora, zámecký kostel s osmibokou zvonicí a také nejkrásnější dochované barokní divadlo v Evropě, tzv. Markraběcí operní dům.
Markraběnka Vilemína stavbou pověřila bolongského stavitele Giuseppe Galli Bibiena a jeho syna Carla, kteří vytvořili bohatě zdobenou barokní stavbu s jevištěm o hloubce 27 metrů, které si svými rozměry až do roku 1871 udrželo prvenství mezi německými jevišti.

Právě toto divadlo se zdálo ideální Richardu Wagnerovi pro provedení jeho opery Prsten Nibelungův. Při prohlídce se však i toto místo ukázalo jako nedostačující, i když samotné město skladatele zaujalo. Proto na tzv. Zeleném vrchu vyrostl v letech 1872 až 1875 Festspielhaus, který navrhl architekt Otto Brückwald dle Wagnerových představ. V nádherné architektuře s úžasnou akustikou se zde dodnes každý rok od konce července do konce srpna koná operní festival děl tohoto skladatele.

Oficiální webová stránka: https://www.bayreuth.de

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Německo

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY