PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 3x

Beachy Head - Anglie

Základní informace

Na západní straně městečka Eastbourne se zvedají úchvatné křídové útesy Beachy Head, které přes několik formací jako např. Seven Sisters pokračují až k Brightonu. Nejvyšší stěna Beachy Head spadá kolmo do moře z výšky 162 m a je jako i mnohé další hnízdištěm mořských racků.

Beachy Head, Anglie Beachy Head, Anglie Beachy Head, Anglie Beachy Head, Anglie Beachy Head, Anglie Birling Gap, Beachy Head, Anglie

Příjemná procházka po útesech Beachy Head

Neustálá eroze pomáhá udržovat bělost útesů tím, že odkrývá bílou křídu. Maják v moři (Beachy Head Lighthouse) je 43 m vysoký a je vzdálený zhruba 165 m od útesů. Do provozu byl uveden v říjnu 1902. Maják je dodnes funkční a jeho světlo je viditelné až do vzdálenosti 42 km. Přes 80 let byl obsluhován strážci majáku, ale od června 1983 je provoz majáku plně automatizovaný.

Maják Belle Tout je 14 m vysoká kruhová věž postavená r. 1828. Maják je naneštěstí často zahalený do mlhy a neustále ohrožený zřícením z důvodu eroze útesů. Za 2. světové války maják sloužil kanadským jednotkám jako cvičný cíl.

Oblast Beachy Head je vyhledávána nejen turisty ale i sebevrahy, kteří se vrhají z útesů do moře i se svými automobily. Doporučujeme procházku plnou kouzelných výhledů na moře a útesy, např. oběma směry z Birling Gap, odkud dojdete buď k majáku Belle Tout nebo až ke zmíněným útesům Seven Sisters. V Birling Gap je možné sejít po schůdcích k moři. Otužilci se tu mohou teoreticky i vykoupat, ale vstup do vody bývá těžký a moře poměrně divoké a studené.

Vzdálenost od Londýna: cca 110km

Oficiální webová stránka: www.beachyhead.org.uk

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY