PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Beaulieu - Anglie

Základní informace

Beaulieu je bývalé cisterciácké opatství a viktoriánské panství, ve kterém se nachází Národní muzeum motorismu. Leží ve stejnojmenné vesničce v jihovýchodním koutě Národního parku New Forest v anglickém hrabství Hampshire.

Anglie Hampshire, Palace House, Beaulieu

Roku 1204 založil na místě dnešní vesnice král Jan Bezzemek cisterciácký klášter. Dle pověsti ho k tomu dohnaly výčitky svědomí, neboť nechal udupat k smrti skupinu mnichů tohoto řádu. Opatství rostlo a jeho pozemky dosáhly velikosti 4000 ha. Většina z jeho budov však nepřečkala 16. století a kámen z Isle of Wight, z něhož bylo postaveno, byl rozebrán na nové stavby v okolí. V jeho zachovalé části dnes je expozice týkající se života mnichů.

Od první poloviny 16. století se jedna z budov bývalého opatství, zvaná Palace House, stala domovem rodiny lorda Montagu a jeho potomci tu žijí dodnes. V roce 1952 se 3. baron z Beaulieu Edward Douglas-Scott-Montagu rozhodl založit automobilové muzeum jako poctu svému otci, který patřil k průkopníkům automobilismus ve Spojeném království. Původně bylo v jejich rodinném sídle vystaveno pět vozů a množství předmětů spojených s automobilismem. Když ale v roce 1964 počet návštěvníků přesáhl půl milionu, přistoupila tato rodina k výstavbě samotné budovy pro vzácné exponáty.

Nové muzeum bylo otevřeno 4. července 1972 a právě u této příležitosti změnilo nejen svůj název Montagu Motor Museum na National Motor Museum, ale přešlo i ze soukromého vlastnictví do formy dobročinné organizace. V současné době je tu k vidění skoro tři sta automobilů a motocyklů, doplněných o knihy, časopisy, fotografie a filmy. Nejstarší vůz pochází z roku 1875, ale obdivovat lze i např. Bluebird, který překonal rychlostní rekord v jízdě po zemi, a v roce 2012 sem přibyla i výstava vozů Jamese Bonda.

National Motor Museum reprezentuje vývoj vozidel na britských silnicích a jeho sbírka je považována za jednu nejlepších ve Spojeném království. Vystavené exponáty patří stále z části lordu Montagu, část společnosti, která muzeum spravuje, a část zapůjčili další sběratelé.

Oficiální webová stránka: https://www.beaulieu.co.uk

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY