PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 3x

Benátky - Itálie

Základní informace

Benátky (italsky Venezia) je město na severu Itálie ležící na pobřeží Jaderského moře v Benátské laguně. Město se rozkládá na více než stech ostrůvcích. Benátská republika s centrem v Benátkách patřila ve středověku k námořním a obchodním velmocem a z této doby se ve městě dochovala řada památek. V únoru se v Benátkách koná pověstný karneval a v září si na své přijdou milovníci filmu při Mezinárodním filmovém festivalu. Benátky patří k nejnavštěvovanějším italským městům a jsou zapsány na seznam kulturního dědictví UNESCO.

Grand canal, Benátky, Itálie Ponte di Rialto, Benátky, Itálie Basilica di Santa Maria della Salute, Benátky, Itálie

Benátky, jejichž počátky sahají až do období stěhování národů, byly založeny na bahnitých ostrůvcích, aby byli jejich obyvatelé ochráněni před nájezdy barbarů. Z domků na pilotách se postupem času stalo nádherné město, které profitovalo především z obchodu s východním pobřežím a s Byzantskou říší. Postupně se přeměnilo na republiku v čele s tzv. patriciji, která brzy získala vliv v celém Středomoří.

Dnes se pyšní asi patnácti tisíci domy na kůlech, z nichž skoro devět set má charakter paláce. Centrum tvoří čtyři kilometry dlouhý a skoro 70 metrů široký Canal Grande, spojující přístav s náměstím svatého Marka. Obklopený je změtí uliček, dosahujících často šířky jen 1,5 metru, a stovkou kanálů, přes něž vede více než čtyři sta mostů.

Není proto divu, že základní dopravní prostředek tu představují gondoly. Jedná se o dřevěné lodě o váze kolem 500 kg se štíhlým trupem a mělkým dnem, jejichž délka přesahuje deset metrů. Zatímco dříve se jednalo o běžný dopravní prostředek, dnes slouží jen turistům a místní je využívají jen pro významné události, jako jsou např. svatby.

Jednou z nejdůležitějších událostí v Benátkách je karneval, který se koná v únoru či na počátku března. Vrcholí posledních jedenáct dnů před popeleční středou a město v té době zaplaví tisíce úchvatných masek.

Kromě malebných uliček, nábřežních promenád a romantických zákoutí nabízí Benátky svým návštěvníkům množství památek, jejichž historie sahá až do 10. století. K těm nejvýznamnějším patří např. bazilika svatého Marka na stejnojmenném náměstí, Dóžecí palác, postavený ve stylu benátské gotiky, renesanční kostel San Giorgio Maggiore či barokní kostel Santa Maria della Salute. Není divu, že už roku 1987 bylo centrum Benátek zapsáno na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Oficiální webová stránka: www.comune.venezia.it

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Itálie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY