PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 8x

Berlínská ZOO - Německo, Berlín

Základní informace

Berlínská ZOO je nejstarší zoologická zahrada v Německu, nejnavštěvovanější v Evropě a zároveň v ní chovají nejvíce druhů zvířat ze všech světových ZOO.

ZOO, Berlín, Německo vchod do ZOO, Berlín, Německo

Za vznik berlínské zoologické zahrady může velká vášeň krále Bedřicha Willhelma III. Pruského k exotickým zvířatům. Spolu se svou ženou Luisou v první polovině 19. století otevřeli pro veřejnost zvěřinec, kam k původním pávům, ovcím, jelenům, prasatům a buvolům začala rychle přibývat exotičtější zvířata. Díky darům různých státníků i královským nákupům se poté sbírka rychle rozrostla o klokany, mývaly, opice a jiné pro Evropu netradiční živočichy.

Ředitel zvěřince Martin Hinrich Lichtenstein, profesor berlínské univerzity, pak spolu s přírodovědcem Alexandrem Humboltem přesvědčili krále, aby svůj zvířecí park přeměnil na rozsáhlejší projekt. A tak po třech letech výstavby byla první srpnový den roku 1844 otevřena první berlínská zoologická zahrada.

Dnes si tu na 34 ha mohou návštěvníci, jichž sem každoročně přichází více než tři miliony, prohlédnout přes patnáct set druhů zvířat. Pyšní se především svým úspěšným chovem nosorožců dvourohých a je jediným místem na světě, kde se úspěšně rozmnožují všechny druhy i poddruhy plameňáků. Oblíbené je i obrovské akvárium, které vzniklo už roku 1903 a dnes zabírá třípatrovou budovu, v níž žije přes 10 000 vodních živočichů.

Za pozornost stojí i originální architektura jednotlivých prostředí, připomínající domov různých živočišných druhů. Vedle pagod tu lze vidět i budovy postavené dle indiánských vzorů a nachází se zde i největší thajská stavba v Evropě, tzv. siamský pavilon. Nepřehlédnutelný je i pavilon antilop se čtyřmi minarety, oblíbený je tzv. pavilon nočních zvířat a vynechat nelze ani pavilon hrochů se čtrnáct metrů vysokou skleněnou stěnou, díky níž je možné zvířata sledovat i pod vodou.

Rada od nás: Berlínská zoologická zahrada se nachází v západní části města, asi dvacet minut pěšky z centra. Výborné spojení je i veřejnou dopravou – na zastávce Zoologischer Garden zastavuje jak S-Bahn, tak i U-Bahn.

Oficiální webová stránka: www.zoo-berlin.de/zoo.html

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Doplňující informace

Vstupné
v jiném čase za €8 (do 15 let)

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Německo

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY