PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 6x

Bern - Švýcarsko

Základní informace

Bern je hlavním městem Švýcarské konfederace, sídlem vlády a parlamentu a také jedním z nejkrásnějších švýcarských měst, jehož historické centrum je zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO.

Bern, Švýcarsko Švýcarský parlament, Bern, Švýcarsko Bern, Švýcarsko

Celé město je obklopeno azurově modrou řekou Aare, kolem níž vede množství cest hojně využívaných místními obyvateli i turisty k procházkám nebo jízdě na kole. U východního cípu Starého města najdeme na břehu řeky tzv. Medvědí příkop (Bärengraben), útočiště bernských medvědů, kteří jsou již po staletí symbolem města. Podle legendy založil Bern v roce 1191 Berchtold V., vévoda z Zähringenu, a pojmenoval ho podle prvního zvířete, které ve zdejších lesích skolil. Na připomínku své rané historie pečuje dnes město Bern o několik živých medvědů a medvěda najdeme dokonce i v městském znaku.

Historické jádro Bernu není nijak rozlehlé a snadno se dá během krátké procházky projít pěšky. Hlavní tepnou je ulice Marktgasse, kterou lemují historické domy s půvabnými arkádami. Do dálky je vidět věž pozdně gotické bernské katedrály (münsteru), která je dokonce nejvyšším kostelem v celém Švýcarsku. Uvnitř věže zvoní největší švýcarský zvon odlitý v 17. století se srdcem ve tvaru medvěda.

Pýchou a symbolem města je věž s orlojem Zytglogge, původně západní městská brána a součást opevnění. Orloj z počátku 16. století hraje k potěšení turistů svoji složitou melodii každou celou hodinu. Nedaleko orloje, na náměstí Bundesplatz, pak stojí majestátní budova Spolkového domu (Bundeshaus) z 2. poloviny 19. století, která je sídlem obou komor švýcarského parlamentu.

Zájemci o poznání mohou v Bernu navštívit několik zajímavých muzeí. Nejoblíbenějším z nich je malé Einsteinovo muzeum, které se nachází v bytě, kde geniální fyzik na počátku 20. století dva roky žil a pracoval na své teorii relativity. Tu zformuloval právě v Bernu v době, kdy pracoval na zdejším patentovém úřadě. Milovníci umění v Bernu jistě rádi zavítají obdivovat výtvarná díla do Muzea umění (Kunstmuseum), které spravuje jednu z nejvýznamnějších uměleckých sbírek ve Švýcarsku.

Oficiální webová stránka: www.bern.ch

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY