PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 1x

Black Country Living Museum - Anglie

Základní informace

Black Country Living Museum je jedno z nejlepších a největších muzeí pod širým nebem ve Spojeném království, umístěné v Dudley v anglickém hrabství West Midlands.

Ve 30. letech 20. století začala kolem Birminghamu vznikat první industriální krajina na světě. V tzv. Black Country se nacházelo množství uhelných dolů, u nichž vyrostly slévárny, železárny, koksovny, ale pracovalo tu i 5 000 výrobců řetězů a 50 000 řemeslníků vyrábělo hřebíky.

V 50. letech 20. století knihovník v Dudley představil veřejnosti svůj sen oživit fascinující dědictví této krajiny a spolu s několika dalšími nadšenci sesbíral artefakty týkající se historie tohoto regionu. Ty byly vystaveny jako součást muzea zřízeného Dudley Metropolitan Borough Council. Byl však o ně takový zájem, že se začalo uvažovat o zřízení samostatného muzea pod širým nebem. To se podařilo otevřít roku 1978.

Dnes si lze na pozemku o rozloze více než 10 hektarů, plném starých důlních šachet, prohlédnout přes 50 budov, které sem byly přemístěny ze svých původních lokací. Návštěvníci se tak během chvíle přenesou do historie a prohlédnout si mohou nejenom až 300 let staré obytné domy, ale i obchody, průmyslové budovy, hospodu, metodistický kostel, školu, pekárnu či prodejnu fish & chips. Muzeum se soustřeďuje především na dobu mezi léty 1850 až 1950.

To, čím se toto muzeum liší od většiny ostatních, je skutečnost, že tady lze vidět život ve viktoriánské době. Zaměstnanci a z části i dobrovolníci se tu pohybují v dobových kostýmech, takže tady můžete potkat obchodníky, řemeslníky, rodiny na nedělní procházce nebo děti hrající si na ulici, kteří vypadají, jako by žili v minulosti. Málokdo také odolá možnosti zúčastnit se trhu, sejít do nepoužívaných dolů či projet se tramvají či trolejbusem. V roce 2010 sem byla dokonce přesunuta celá ulice Old Birmingham Road, která od 30. let 20. století stávala v Dudley.

Oficiální webová stránka: https://www.bclm.co.uk

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY