PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Bloomsbury - Anglie, Londýn

Základní informace

Bloomsbury je oblast ve čtvrti Camden v centru Londýna, která leží mezi Euston Road a Holborn. V 17. a 18. století zde rodina Rusellů vybudovala moderní rezidenční čtvrť. Je pozoruhodná svými zahradami a náměstími, nachází se zde mnohé kulturní, vzdělávací a zdravotnické instituce. Bloomsbury spadá pod parlamentní volební obvod Holborn a St Pancras.

Bloomsbury, Londýn, Anglie The British Museum, Londýn, Anglie

Jaké zajímavosti se nachází v Bloomsbury

Historicky je oblast Bloomsbury spojena s umělci, vzděláním a medicínou. Oblast dala jméno skupině umělců Bloomsbury Group, jejíž nejznámějším členem byla Virginia Woolf. Skupina se scházela na počátku 20. století ve zdejších soukromých domech.

Oblast Bloomsbury je od severu k jihu rozdělena silnicí Southampton Row/Woburn Place, na které se nachází hotely a spojuje náměstí Tavistock Square a Russell Square. Na východ od Southampton Row / Woburn Place je centrum rezidenčního bydlení a obchodů. Na západ se koncentrují akademická pracoviště, muzea a náměstí. Najdete zde mimo jiné muzeum British Museum (veřejnosti otevřené v domě Montahu House v roce 1759), akademii Royal Academy of Dramatic Art a ústřední orgány londýnské univerzity University of London. Nachází se zde také několik zdravotnických institucí.

Bloomsbury je proslulé svými náměstími. Velké náměstí Russel Square se nachází blízko stejnojmenné stanice metra. Náměstí Bedford postavené mezi lety 1775–1783 je obklopené georgiánskými městskými domy. Náměstí Bloomsbury Square s malou kulatou zahradou. Na náměstí Queen Square stojí nemocnice National Hospital for Neurology and Neurosurgery. Na náměstí Gordon Square bydlel ekonom John Mynard Keynes, scházela se zde skupina Bloomsbury Group a nachází se zde pracoviště University College London. Na náměstí Woburn Square a Torrington Square se nachází další pracoviště University College London. Na Tavistock Square má sídlo British Medical Association. Mecklenburgh Square zůstává jedním z mála náměstí, které využívají převážně místní obyvatelé. Na náměstí Brunswick Square najdeme School of Pharmacy a muzeum Foundling Museum, kde se návštěvníci dozvědí o nemocnici pro nalezence Foundling Hospital, kterou otevřel Thomas Coram pro nechtěné děti. Další muzea, která se zde nachází: Dickens Museum v ulici Doughty Street, The Petrie Museum nebo Grant Museum of Zoology. Vedle toho se zde nachází kina, divadla, knihkupectví, hotely, restaurace a bary.

Historie oblasti Bloomsbury

Nejstarší záznam o místě dnešního Bloomsbury je v knize Domesday Book z roku 1086, která píše o oblasti vinic a dřeva. Název Bloomsbury je poprvé použit až v roce 1201, když místní pozemek získal statkář William de Blemond. Název je odvozen od Blemondisberi, což znamená panství z Blemondu. Na konci 14. století získal panství Blemond Edward III a předal ho kartuziánským mnichům z kláštera London Charterhouse, kteří ho řídili až do vlády Jindřicha VIII. Ten ho poté v 16. století udělil Thomasi Wriothesleymu, 1. hraběti ze Southamptonu. V roce 1660 zbudoval Thomas Wriothesley, 4. hrabě ze Southamptonu náměstí Bloomsbury Square. V roce 1730 otevřel Wriothesley Russell, 3. vévoda z Bedfordu, trh Bloomsbury Market. Francis Russell, 5. vévoda z Bedfordu zbudoval ústřední bod oblasti náměstí Russell Square.

V Bloomsbury najdeme tři významné kostely: Nicholas Hawksoor postavil v letech 1716–1731 na Bloomsbury Way kostel St George´s Church. Na náměstí Gordon Square stojí kostel Church of Christ the King, který navrhl v roce 1853 Raphael Brandon a od roku 1954 je zapsán na seznamu chráněných památek. Na severní hranici oblasti leží kostel St Pancras New Church (blízko stanice Euston station), který byl dokončen v roce 1822.

Nejbližší stanice metra : Russel Square

Oficiální webová stránka: en.wikipedia.org/wiki/Bloomsbury

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY