PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 1x

BMW Welt - Německo, Mnichov

Základní informace

BMW Welt je multifunkční výstavní centrum společnosti BMW, které se nachází v těsné blízkosti Olympiaparku.

Rozhodnutí o stavbě nového prezentačního areálu značky BMW padlo v 90. letech 20. století. Tehdy také byla vypsána architektonická soutěž na návrh podoby areálu, do které se přihlásilo 275 architektonických kanceláří. V anonymní volbě vyhrál projekt profesora Wolfganga Dietera Prixe a rakouské architektonické firmy COOP Himmelb(l)au, který upoutal nejen svojí neobvyklou futuristickou podobou, ale i energetickou úsporností a šetrností k životnímu prostředí.

16. července 2004 tak bavorský ministerský předseda Dr. Edmund Stoiber mohl položit základní kámen a 20. října 2007 bylo centrum slavnostně otevřeno. Už během prvního víkendu Svět BMW navštívilo osmdesát tisíc zvědavců a 13. března 2008 výstava přivítala miliontého návštěvníka. Brzy se Svět BMW stal nejpopulárnější atrakcí v Bavorsku.

Na zájemce tu čeká expozice představující historii, současnost i budoucnost značky. Prohlédnout si lze poslední modely BMW, jak aut, tak i motorek. Je zde možné vidět i další vozy patřící do BMW Group, tedy MINI či Rolls-Royce, a z motorek např. Husqvarna Motorcycles. Navíc se tu lze v některých současných i historických modelech projet a po předchozím objednání je mohou zájemci zkusit i řídit.

Budova BMW Welt je můstkem propojená s muzeem této firmy. To vzniklo už v 70. letech 20. století a po rekonstrukci mezi roky 2004 a 2008 představuje sbírky týkající se dějin firmy i značky. Na 5000 m² je vystaveno přes sto dvacet pět exponátů, přičemž muzeum je rozděleno do pětadvaceti oblastí a sedmi tematických okruhů. K vidění je tu např. první model zvaný Dixi, ale i formule Brabham BT 52.

Rada: Ačkoli do muzea se platí vstupné, Svět BMW je přístupný všem návštěvníkům zdarma.

Oficiální webová stránka: https://www.bmw-welt.com

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Německo

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY