PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Bournemouth - Anglie

Základní informace

Bournemouth je oblíbené přímořské středisko ležící na jižním pobřeží Anglie v hrabství Dorset. Město vděčí za svou popularitu písečným plážím, viktoriánské architektuře a bohatému nočnímu životu.

Bournemouth, Anglie

Dějiny největšího města hrabství Bournemouth, v němž žije 165 000 obyvatel, začaly relativně nedávno. Roku 1811 si totiž místní venkovský šlechtic Lewis Tregonwell postavil v tehdy opuštěné divoké krajině své letní sídlo. Byl to také právě on, kdo tu zasadil první borovice, dnes tak typické pro město i jeho okolí. Popularita Bournemouth prudce vzrůstala, ale největší skok zažila po zavedení železnice. Díky ní bylo možné se sem z centra Londýna dostat za zhruba dvě hodiny, a tak obyvatelé britské metropole začali Bournemouth využívat jako ideální rekreační oblast na své víkendy u moře.

Tato pověst městu zůstala dodnes, i když se z Bournemouth stalo živé kulturní letovisko plné mladých lidí. Ti tu studují na jedné ze dvou místních univerzit či využívají široké nabídky populárních letních jazykových kurzů. Seniory Bournemouth láká všudypřítomnou zelení, čistými, jedenáct kilometrů dlouhými plážemi a poklidnou nábřežní promenádou v kulisách vil, exkluzivních hotelů, parků a zahrad. Centrum města naopak nabízí kasina, kluby, zábavní pasáže a obchody.

Bournemouth leží na tzv. Jurském pobřeží, které se táhne v délce 155 km na jihu Anglie a je zapsáno na seznamu světového přírodního dědictví UNESCO. Své vyžití tu najdou milovníci vodních sportů, ať už preferují plachtění, windsurfing, vodní lyžování či potápění. Město je také ideálním výchozím bodem turistů do nedalekého Národního parku New Forest.

Žádný návštěvník Bournemouth nemůže vynechat Russell-Cotes Art Gallery & Museum. Sídlí v pozdně viktoriánské vile, která sloužila jako sídlo rodu Russell-Cotes. Vystaveny tu jsou orientální a viktoriánské předměty, které shromáždili členové této hoteliérské rodiny. Na druhé straně města na předměstí Boscombe lze navštívit tzv. Shelley Room, kde si zájemci mohou prohlédnout předměty spojené s anglickým romantickým básníkem Percy Bysshe Shelley. Dalším místem, které rozhodně stojí za návštěvu je zahrada Compton Acres, pojatá jako muzeum zahradních stylů.

Rada: Nádherný rozhled na město Bournemouth a jeho okolí do vzdálenosti více než třiceti kilometrů se nabízí při letu vyhlídkovým balonem zvaným Bournemouth Eye.

Oficiální webová stránka: bournemouth.co.uk

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY