PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Bowness on Windermere - Anglie

Základní informace

Bowness-on-Windermere je městečko na východním břehu největšího anglického jezera Windermere v oblasti Lake District. Z původně rybářské vesnice se s příchodem železnice v 19. století stalo vyhledávané turistické místo.

Anglie South Lakeland Cumbria, Windermere

Nejoblíbenější letovisko v Cumbrii a zároveň nejvýznamnější turistické centrum jezera Windermere a Národního parku Lake District vzniklo z farnosti, založené kolem roku 1415 u kostela svatého Martina. Dnešní podoba tohoto svatostánku však pochází až z roku 1483, neboť o tři roky dříve vyhořel a zůstaly jen základy věže a jedny dveře. Nový kostel byl postaven ve tvaru kříže s věží na západě. Z té doby se dochovala i kazatelna a kazetové lavice.

Fakt, že tu bývala fara, odráží patrně i název městečka. Bowness vzniklo pravděpodobně ze slova Bulnes, které označuje místo, kde byl držen farní býk. Po staletí však toto osídlení zůstalo malou a bezvýznamnou vesničkou. To se změnilo až v 19. století, kdy se osada stala centrem turistického ruchu. Nemalou měrou k tomu přispělo i protažení železnice a vybudování železniční stanice poblíž Bowness. Díky tomu se město proměnilo ve významné turistické letovisko plné obchůdků se suvenýry, kaváren, restaurací a hotelů, v němž dnes žije 3800 obyvatel, přičemž si stále udrželo svůj viktoriánský půvab.

Největším lákadlem tu bezesporu je nádherné jezero Windermere, obklopené majestátnými horami. Dlouhá vodní plocha přímo vyzývá k vodním sportům a vidět tu lze i množství jachet, kajaků i loděk. K nejdůležitějším atrakcím města patří především plavba po tomto jezeře. Užít si můžete cesty trvající od 45 minut až po tři hodiny, a v nabídce je dokonce i celodenní lístek na loď.

Díky své úžasné poloze představuje Bowness-on-Windermere také ideální základnu pro výlety do největšího národního parku Spojeného království, zvaného Lake District. Trasy a popis výletů různé délky i náročnosti lze získat v místním informačním centru. Večer pak městečko nabízí poklidné procházky, pikniky na břehu jezera či množství tradičních pubs. Nikdo by také neměl odolat ani místním specialitám – cumberlandským párkům a lepkavému karamelovému pudinku.

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY