PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Bremerhaven - Německo

Základní informace

Bremerhaven je hospodářsky nejvýznamnější přístav Německa, který spolu s šedesát kilometrů vzdálenými Brémami tvoří spolkovou zemi Svobodné hanzovní město Brémy.

Bremerhaven, Brémy, Německo

Nejstarší zmínka o Bremerhaven pochází z roku 1139. Přístav vznikl na soutoku řek Geeste a Vezera u ústí do Severního moře v místech, kde byla voda dostatečně hluboká pro přijíždějící lodě. O přístav na strategickém místě byl v historii velký zájem. Jeden čas patřil městu Brémy, poté připadl brémskému arcibiskupovi, v průběhu dějin spadal pod Švédsko či Dánsko a byl i součástí království Hannover. Když v 18. století došlo k zanesení původního přístavu v Brémách, město odkoupilo od království Hannover okolní pozemky, kde už roku 1830 byl dokončen přístav nový. Ten rychle nabýval na významu a v roce 1858 se stal výchozím bodem parníkového spojení Evropy s New Yorkem. Během druhé světové války byl přístav poničen a v roce 1947 se sloučil s Brémami do jedné spolkové země.

Dnes přístav dosahuje délky sedmnácti kilometrů a v nejširším místě měří až pět kilometrů. Slouží i jako významné evropské překladiště aut – na ploše 2,4 milionů m² jich lze najít až devadesát pět tisíc. Je také významným zaměstnavatelem regionu – vytváří skoro osmdesát tisíc pracovních míst, což tvoří dvacet procent z celé spolkové země.

Bremerhaven však nabízí i skvělé zážitky pro turisty. Mezi odvážnou architekturou, která jako by vyrůstala z moře, je nepřehlédnutelný moderní terminál Columbus Cruise Centre Bremerhaven. Postaven byl roku 2003 a jeho přístaviště dosahuje délky jednoho kilometru. Každý rok jím projde asi sto tisíc pasažérů, přičemž tu může být odbaveno zároveň až čtyři tisíce pasažérů. K dalším místům, která by návštěvníci přístavu neměli vynechat, patří Klimahaus, hotel Atlantic Sail s nádhernou vyhlídkou či mořská zoologická zahrada.

Rada: Máte-li zájem dozvědět se více o přístavu, ať už o jeho staré či nové části, využijte možnosti prohlídky s průvodcem.

Oficiální webová stránka: https://www.bremerhaven.de

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Německo

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY