PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 1x

Brémy - Německo

Základní informace

Brémy, oficiálně zvané Svobodné hanzovní město Brémy, jsou město ležící na řece Vezera. Mají třetí nejvyšší hustotu obyvatelstva v Německu. Společně se 60 km vzdáleným přístavem Bremerhaven tvoří nejmenší ze šestnácti německých spolkových zemí.

řeka Weser a Sankt Martini Kirche, Brémy, Německo Die Bremer Stadtmusikanten, Brémy, Německo

Díky poloze na řece Vezera se v Brémách vše točí kolem vody – jak jejich úspěchy, tak i pády. Bohatství z obchodu přicházejícího po řece změnilo Brémy na jedno z nejbohatších měst a umožnilo jim stát se jedním z předních členů hanzy. Rozvoj se zastavil v 16. století, kdy se koryto řeky zaneslo a velké lodě se zbožím nebyly schopné doplout do přístavu. Tento útlum trval až do 19. století, kdy se severně od Brém začal stavět nový přístav Bremenhaven.

Nejstarší zmínka o Brémách pochází z roku 782, kdy tu Karel Veliký založil biskupství, které bylo v roce 845 povýšeno na arcibiskupství. Právě odtud vyráželi misionáři do severských zemí, aby obrátili Vikingy na „pravou víru“.

Statut říšského města získalo za vlády Friedricha I. Barbarossy. Jeho sochu je možné vidět stejně jako sochu Karla Velikého v průčelí více než šest set let staré gotické radnice. Budova zapsaná na seznam světového kulturního dědictví UNESCO tvoří nepřehlédnutelnou dominantu města.

K symbolům Brém patří i desetimetrová socha rytíře s mečem, který symbolizuje městská práva a autonomii a svobodu města. Tzv. Rollandova socha, dříve častá v mnohých německých obcích, byla původně ze dřeva, ale před třemi sty lety ji nahradila nová, žulová.

Nikdo z turistů nevynechá ani proslulé bronzové sousoší zobrazující čtyři brémské muzikanty. Osel, pes, kočka i kohout z pohádky bratří Grimmů mohou podle pověsti přinést štěstí tomu, kdo se jich dotkne.

Za prohlídku stojí také náměstí s cechovními domy, katedrála i celé centrum města, kde na návštěvníky na každém kroku dýchá dvanáct set let historie. A to i přesto, že Brémy byly během druhé světové války jedním z nejbombardovanějších měst – přestály 173 náletů.

Oficiální webová stránka: www.bremen-tourism.de

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Německo

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY