PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 8x

Buckingham Palace - Anglie, Londýn

Základní informace

Buckinghamský palác je oficiálním londýnským sídlem britského panovníka a největší královskou pracovnou na světě. Mimo to, že je Buckinghamský palác londýnskou rezidencí královny Alžběty II., je i místem konání akcí státního významu, akcí pořádaných dvorem, místem oficiálních uvítání hlav států a velkou turistickou atrakcí. Je také místem, u kterého se Britové shromažďují v dobách národního veselí a krizí.

Buckingham Palace, Londýn, Anglie Buckingham Palace, Londýn, Anglie Buckingham Palace, Londýn, Anglie Buckingham Palace, Londýn, Anglie Guard, Londýn, Anglie Buckingham Palace, Londýn, Anglie

Střídání stráží u Buckinghamského paláce

Buckinghamský palác je víkendovým sídlem královny a vévody z Edinburghu a je zde zaměstnáno asi 450 osob. Každý rok je na zahradní slavnosti, audience a recepce pozváno asi 50 000 osob. Palác je také místem střídání stráží, události, která se těší velkému zajmu turistů. Palácové stráže v proslulých červených kabátcích a vysokých černých čepicích se střídají každý den v 11:30 hod. (srpen – duben obden). V červnu 2003, u příležitosti 50 výročí panování současné královny se v zahradě konaly koncerty populární a vážné hudby. To bylo poprvé kdy obyčejní lidé, pokud měli štěstí v losování o vstupenky, byli pozváni do Buckinghamského paláce aniž by předtím v něčem vynikli.

Chcete se podívat, jak bydlí královna?

Buckinghamský palác byl postaven jako městský dům pro prvního vévodu z Buckinghamu kolem roku 1705. V roce 1825–40 byl dům rozšířen na robustní palác a už v roce 1837 se do něj jako první nastěhovala královna Victorie. V době, kdy je královna přítomna v paláci, je vyvěšena královská standarta – oficiální vlajka vládnoucího panovníka. Státní vlajka (tzv. Union Jack) je vyvěšena v době, kdy není královna v paláci. Státní vlajka bývá vyvěšena na půl žerdi v době státního smutku nebo při úmrtí člena královské rodiny.

Každé léto v období srpen až září je pro veřejnost přístupné západní křídlo paláce. V době prohlídek tvoří průvodcovskou službu asi 200 osob, převážně z řad studentů. Během letních měsíců, kdy je palác otevřen pro veřejnost, navštíví hrad zhruba 400.000 lidí.

Za palácem se rozkládají zahrady ve stylu parku – největší soukromé zahrady v Londýně. Umělé jezero bylo vytvořeno roku 1828 a je napájeno ze Serpentinového jezera v Hyde Parku. Podobně jako palác je i zahrada plná uměleckých děl. Jedním z nejvzácnějších exponátů je váza Waterloo, obrovská urna vyrobená z jednoho kusu kararského mramoru. Urnu nechal vytesat Napoleon Bonaparte ale zůstala jen hrubě otesána a po jeho porážce ji nechal dokončit princ regent, později král Jiří IV.
Na rozdíl od běžného názoru, palác nepatří královně. Buckinghamský palác, Windsorský hrad a jejich umělecké sbírky jsou státním majetkem.

Zdroj: Wikipedia

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY