PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Cadaqués - Španělsko

Základní informace

Cadaqués je malebné přímořské letovisko, které leží v nejvýchodnějším cípu Španělska na poloostrově Cap de Creus.

Cadaqués, Španělsko Cadaqués, Španělsko Cadaqués, Španělsko

Cadaqués, přezdívaný díky zbarvení svých domků „bílá perla katalánského pobřeží“, je považovaný za nejkrásnější městečko Costa Brava. Protože po dlouhá staletí bylo odděleno od zbytku regionu jen stěží průchodnými horami, odolávalo nejenom pirátům a korzárům, ale i rozvoji obchodu a průmyslu. Toto místo bylo osídleno po staletí, a tak není divu, že je ovlivnilo množství rozličných kultur. K zásadní proměně z malé rybářské vesničky na výstavní letovisko došlo však až na počátku 20. století. Tehdy se asi 1200 jeho obyvatel, tedy zhruba třetina, vydalo hledat štěstí na Kubu. Mnoho z nich tam opravdu zbohatlo a po návratu si v Cadaqués postavili honosné domy a luxusní sídla.

Dnes žije letovisko především z cestovního ruchu. Za jeho poklidnými uličkami, odrážejícími se v široké kamenité zátoce v kobaltově modré vodě, sem přijíždí stále více a více návštěvníků z celého světa. Ti tu mohou využít pět nádherných písečných pláží, schovaných mezi okolními ostrými pobřežními útesy.

Krásou Cadaqués se nechal unést i Salvador Dalí, který zde strávil část svého dětství a který si později koupil dům v nedalekém Port Lligat. Se svou ženou v něm žil od roku 1948 až do smrti. Svou inspiraci tu hledali i další umělci, jako byl např. Pablo Picasso, Joan Miró, André Breton, Max Ernst či Federico García Lorca. Dnes lze nahlédnout do Dalího domu, z nějž se roku 1997 stalo muzeum, a jeho práce jsou vystaveny v místním Centro d´Art Perrot-Moore.

Bludiště úzkých uliček historického jádra obtáčí vyvýšenu s dominantou letoviska, barokním kostelem Església de Santa Maria ze 17. století. Jeho předchůdce zničil roku 1543 turecký pirát Barbarossa a nový svatostánek si postavili sami místní rybáři o svátcích a ve volném čase.

Oficiální webová stránka: www.visitcadaques.org

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY