PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 1x

Cadbury World - Anglie,

Základní informace

Cadbury World je zábavní park, patřící věhlasné čokoládovně Cadbury, který se nachází v Birminghamu v anglickém hrabství West Midlands.

Tradice ve Spojeném království tolik oblíbené čokolády začala roku 1824, kdy si John Cadbury otevřel v Birminghamu na Bull Street obchod s potravinami. Mimo jiného tam prodával i kakaové boby a tekutou čokoládu, kterou sám připravoval. Její popularitě pomohl kromě její skvělé chuti i módní názor, rozšířený v tehdejší společnosti, že čaj, káva, kakao a tekutá čokoláda jsou zdravější alternativou alkoholu.

Roku 1831 tak mohl koupit čtyřpatrovou budovu bývalého skladu na Crooked Lane, v níž začal s výrobou čokolády ve velkém, a o 11 let později prodával již šestnáct druhů svého čokoládového nápoje. Továrna natolik prosperovala, že se v roce 1849 přestěhovala do větších prostor na Bridge Street v centru Birminghamu, kde měla vlastní přípojku na vodní kanál. Díky tomu z ní mohly vyplouvat lodě do Birmingham Canal Navigations a odtud pak do všech významných přístavů Spojeného království. V roce 1861 odešel John Cadbury do důchodu a řízení továrny převzali jeho synové Richard a George. A právě oni v roce 1879 přestěhovali své úspěšné podnikání z centra města do 7 kilometrů vzdálené vesnice, kde se nachází dodnes.

Čokoláda Cadbury se těší ve Spojeném království velké oblibě, a tak není divu, že když byl 14. srpna 1990 otevřen velký zábavní park této továrny, stal se velmi brzy jednou z nejoblíbenějších volnočasových atrakcí v zemi. Každý rok sem přijíždí kolem půl milionu návštěvníků.

Najít tu mohou různé atrakce související s čokoládou. Ve čtrnácti zónách se návštěvníci dozví vše o její výrobě, balení, historii i reklamě a zhlédnout mohou i představení o tom, jak se vůbec čokoláda dostala do Evropy. Lákavá je i replika ulice, kde John Cadbury otevřel svůj první obchod, i s kopiemi dobových produktů. Vše je samozřejmě podáváno zábavnou formou skrze videa, interaktivní výstavy, 4D kino či divadelní představení.

Ochutnat tu lze i nejznámější produkty této továrny: čokoládu Dairy Milk, Creme Egg a bonbony z krabičky Roses.

Oficiální webová stránka: https://www.cadburyworld.co.uk

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY